Відбувся щорічний шаховий бліц-турнір пам’яті Богдана Воробця

10 квітня 2024 року у Шаховому клубі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся щорічний шаховий бліц-турнір з обрахунком міжнародного рейтингу ІV Меморіал Б. Д. Воробця. У захопливому шаховому змаганні взяли участь понад 60 спортсменів, серед яких діти працівників ЛНУ ім. Івана Франка, працівники та студенти Львівського університету, а також шахісти зі Львова та інших областей України. Організували турнір Шаховий клуб Університету і кафедра фізичного виховання та спорту. Головним суддею турніру був арбітр ФІДЕ Іван Ільницький.

Турнір присвячений Богдану Воробцю – видатному українському науковцеві та педагогу, який працював старшим викладачем у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а також викладав математику у Львівському фізико-математичному ліцеї. Поза науковою діяльністю, Богдан Воробець був талановитим шахістом та неодноразовим чемпіоном Львова. Його визнавали не лише як гравця, але й як видатного тренера та організатора шахових заходів, інтелектуала. Він здобув велику популярність не тільки в Львові, а й у всьому шаховому світі.

Під час відкриття шахового змагання учасників привітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту Оксана Шукатка, голова Спортивного клубу Андрій Манько, старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, майстер спорту України з шахів Святослав Попович, голова Шахового клубу Михайло Онисько, які побажали усім учасникам цікавої гри і справедливої перемоги.

Змагання відбувалися за швейцарською системою в 9 турів з контролем часу 3 хвилини + 2 секунди за хід кожному учаснику, починаючи з 1 ходу. У результаті конкурентної, але чесної боротьби переконливу перемогу у турнірі здобув майстер ФІДЕ Михайло Герасименюк, який набрав 8 очок. Другу сходинку у шаховому змаганні посів вихованець Львівської шахової академії Ігор Третяк, у якого 7 очок. Третє місце виборов представник КЗ ДЮСШ «Дебют» Володимир Корчевський, який також набрав 7 очок.

Разом з тим, визначено й переможців серед представників академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка. Так, трійку лідерів сформували студент економічного факультету Владислав Базюк, член Малої академії наук (прикладна математика) Віктор Ковальчук та студент історичного факультету Назар Мельник, які набрали по 6,5 очок. Грамотою серед наймолодших шахістів нагородили Маркіяна Скочиляса.

Щиро вітаємо переможців та всіх учасників турніру й бажаємо нових яскравих шахових перемог та нашої спільної перемоги над російським агресором!

Світлини: Олега Лядика Більше фото