Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк поспілкувалася зі студентами Університету

3 березня 2023 року під час візиту до Львівського національного університету імені Івана Франка Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк  зустрілася зі студентами та аспірантами Львівського університету. Зокрема, у зустрічі взяли участь студентські лідери Університету та молодь з факультету міжнародних відносин, філософського та історичного факультетів. На розмові з молоддю у Дзеркальній залі також був присутній голова Народний депутат України Михайло Цимбалюк.

Представляючи гостей Ректор Університету Володимир Мельник зазначив, що «саме завдяки нашим Збройним силам ми маємо змогу працювати та проводити такі важливі зустрічі, як сьогоднішня». Також Ректор зауважив, що  віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк є випускницею Львівського університету, а її досвід буде цікавим для сучасної студентської молоді.

Свою розмову зі студентами Олена Кондратюк розпочала із пояснення основних функцій, які виконує Парламент в Україні: законодавчої, представницької та контрольної. За її словами, Верховна Рада відіграла дуже важливу роль у перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію України, в першу чергу захистивши свою інституційність і легальність. Також віцеспікерка розповіла студентам про те, як працює Верховна Рада у період воєнного стану. «Зокрема, ми розробляємо політичні заяви, резолюції, постанови, у яких закликаємо увесь світ, парламенти різних країн, урядові та міжнародні організації ухвалювати ті чи інші рішення на підтримку України», – зазначила Олена Кондратюк та пояснила, які ключові речі вдалося реалізувати за минулий рік.

«Навесні 2022 року Верховна Рада визнала росію державою-терористом та увесь рік плідно розвивала напрям парламентської дипломатії. Об’єднання держав навколо України, підтримка партнерів та союзників є важливою складовою перемоги над росією. Інше важливе досягнення парламентської дипломатії – отримання Україною статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу», – зазначила представниця Парламенту.

Також Олена Кондратюк поділилася думками стосовно рівня допомоги Україні, яка надходить не лише від державних структур інших країн, але й від простих громадян. Так, за словами віцеспікерки, більшість громадян Латвії постійно надають фінансову та гуманітарну допомогу Україні.

Окремо у розмові Олена Кондратюк пояснила важливість здобуття підтримки України Організацією Об’єднаних Націй та окреслила перспективу покарання тих, хто відповідальний до вчинення злочинів росії на території нашої держави, детально пояснивши студентам, яку роботу ще має провести Україна на дипломатичному фронті для утвердження справедливості.

«Інший важливий напрям роботи – це репарації. Для подолання наслідків, спричинених діями росії, Україні потрібно понад 700 мільярдів доларів. Ми можемо отримати таку велику суму лише двома шляхами: інвестиціями від наших партнерів та репараціями, які має заплатити агресор», – підкреслила Олена Кондратюк та додала, що «сьогодні нашій державі важливо розірвати усі зв’язки з російською федерацією та вступити до ЄС і НАТО. І важливо зрозуміти, що наша армія  має вагомий досвід, який є цінним для європейських країн».

До університетської молоді також звернувся народний депутат України Михайло Цимбалюк. Він зауважив, що у Верховній Раді працює чимало випускників ЛНУ ім. Івана Франка і висловив переконання, що в майбутньому присутні на зустрічі студенти також можуть стати парламентарями нового типу. Також Михайло Цимбалюк детально розповів студентам про діяльність Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, пояснивши, що «основне завдання, над яким працює Комітет – створення механізму захисту військових. Вже за декілька років статистично в Україні буде до 5 мільйонів ветеранів, учасників бойових дій. Ми маємо створити умови для того, аби правильно прийняти цих людей у цивільному житті».

Надалі усі присутні на події мали змогу поставити запитання гостям Університету та дізнатися більше про актуальну діяльність Верховної Ради України. Зокрема, студентів та аспірантів цікавили моделі співпраці із іноземними партнерами, перспективи підтримки України Сполученими Штатами Америки після президентських виборів у цій державі, доцільність комунікації із тими чи іншими осередками в різних державах світу, зокрема і в росії тощо.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото