Університет відвідала Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

3 березня 2023 року з робочим візитом Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. Перебуваючи в Університеті, віцеспікерка Українського Парламенту зустрілася з Ректором Володимиром Мельником, відвідала університетські музеї, навчальні аудиторії та найпростіші укриття, які обладнані у головному корпусі Університету.

Крім того, Олена Кондратюк зустрілася спершу зі студентами Львівського університету, а пізніше поспілкувалася і з науково-педагогічними працівниками.

У зустрічі Володимира Мельника та Олени Кондратюк також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, Народний депутат України Михайло Цимбалюк та голова профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек. Під час діалогу йшлося про перспективи розвитку системи вищої освіти України, оптимальні моделі покращення матеріально-технічної бази українських університетів та умови здобуття освіти українською молоддю. Також Ректор і Заступниця Голови Верховної Ради України обмінялися думками щодо значення закладів вищої освіти у процесі розвитку держави і суспільства. Зокрема, Володимир Мельник висловив думку, що Європейську цивілізацію сформували науковий раціоналізм та принцип демократії, притаманні організації університетського життя.

«Тобто ми можемо стверджувати, що не Європейська цивілізація породила таке явище як Університет, а саме університети сформували Європейську цивілізацію. Тому і на теперішньому етапі розвиток університетів, всієї системи вищої освіти, є питанням цивілізаційного поступу держави і нації», – зазначив Володимир Мельник і наголосив на важливості плідної співпраці університетів, органів державної влади та представників громадянського суспільства й бізнес-середовища задля розвитку освіти й передових наукових досліджень.

Олена Кондратюк також висловила переконання у важливості активного  розвитку українських університетів, водночас зазначивши, що бачить позитивну динаміку розвитку, зокрема і Львівського університету.

«Оскільки я є випускницею Львівського університету, то тут почуваю себе як вдома. Львівський національний університет імені Івана Франка – це той Університет, який справді відіграє вагому роль в історії та державотворенні України. Університет був двічі королівським, двічі цісарським, але зараз він український, має українську позицію і це дуже приємно. В Університеті я давно не була, і бачу неймовірні позитивні зміни, які, безумовно, є заслугою всього колективу Університету», – зазначила Заступниця Голови Верховної Ради України.

В рамках зустрічі Ректор розповів віцеспікерці Верховної Ради про головні досягнення колективу Львівського університету упродовж року, наголосивши на відкритті нових лабораторій, модернізації музеїв Університету, інтеграції ЛНУ ім. Івана Франка у європейський науковий та освітній простір та інноваційних наукових дослідженнях вчених Університету.

Зауважимо, що побачити позитивні зміни, які відбулися упродовж останніх років у Львівському університеті, Олена Кондратюк мала змогу особисто. Так, Заступниця Голови Верховної Ради відвідала Музей історії Університету та оглянула оновлену експозицію Археологічного музею. Як випускниця історичного факультету Львівського університету, Олена Кондратюк також побувала у навчальній аудиторії рідного факультету, де коротко поспілкувалася зі студентською молоддю.

Крім того, Заступниця Голови Верховної Ради оглянула найпростіші укриття, облаштовані у головному корпусі Університету, у тому числі й навчальні аудиторії, де можна навіть у час повітряної тривоги проводити заняття.

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото