Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк відзначила вчених Університету

Перебуваючи з офіційним візитом у Львівському університеті 3 березня 2023 року, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зустрілася з науково-педагогічними працівникам Університету. У зустрічі також взяв участь Народний депутат України Михайло Цимбалюк.

Представляючи гостю, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник висловив вдячність за те, що у такий складний час представники Верховної Ради України знайшли можливість відвідати Університет, ознайомитися з освітнім процесом, умовами праці та організацією роботи у нашій Alma Mater. «Відкритість Верховної Ради України зараз абсолютно відповідає нашому часу –  це приємно і так має бути», – зазначив Ректор.

Володимир Петрович також акцентував на важливості питання дослідницького Університету. За словами Ректора, Університет без науки неможливий, а надто Львівський університет, який славиться своїми науковими та дослідницькими досягненнями.

Віцеспікерка Верховної Ради України поділилася, що Університет залишається для неї рідним місцем, адже саме тут вона навчалася на історичному факультеті. «Оскільки я є випускницею Львівського університету, то тут почуваю себе як вдома. Львівський національний університет імені Івана Франка – це той Університет, який справді відіграє вагому роль в історії та державотворенні України», – зазначила Олена Кондратюк.

«В Університеті я давно не була, і бачу неймовірні позитивні зміни, які є заслугою Ректора і всього колективу. Університет повинен мати свою неповторну атмосферу і Львівський університет її має, це дуже помітно і це дуже приємно. Дякую за можливість бачити Вас тут, адже ми зустрічаємося в непростий час», – констатувала Віцеспікерка Верховної Ради, наголосивши на тому, що «освіта має бути пріоритетом в Україні і від цього залежить майбутнє України».

Поза тим Олена Кондратюк коротко розповіла про діяльність Українського Парламенту, зазначивши, зокрема, що Парламент ніколи не був простою інституцією: «Ключовим є те, що Парламент відбувся у цьому році. Він відіграв свою ключову роль, він зберіг конституційність, легітимність і як законодавчий орган над виконавчою владою працює».

Натомість Народний депутат України Михайло Цимбалюк наголосив на тому, що освіта в умовах війни відіграє важливу роль у наближенні перемоги, а нинішнє студентство братиме активну участь у відбудові та розвитку Української Держави після перемоги.

Упродовж зустрічі науково-педагогічні працівники Університету поставили свої запитання до Віцеспікерки Верховної Ради й обмінялися міркуваннями щодо розвитку української освіти та проблем, які сьогодні існують в науково-освітній галузі.

На завершення зустрічі Олена Кондратюк від імені Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відзначила науково-педагогічних працівників Університету Почесними грамотами. Так, відповідно до розпорядження Голови Верховної Ради України № 228-к від 14 лютого 2023 року, високу відзнаку за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти та науки, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий професіоналізм отримали:

• доктор філологічних наук, професор кафедри англійської філології факультету іноземних мов Іван Бехта;
  • перший проректор Університету, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства Андрій Гукалюк;
  • проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри прикладної математики Віталій Кухарський;
  • декан факультету міжнародних відносин, доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський;
  • заступник декана факультету міжнародних відносин, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри європейського права Михайло Микієвич;
  • завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського, доктор історичних наук, професор Олексій Сухий.

Від імені колег професор Олексій Сухий подякував Олені Кондратюк за увагу до Львівського університету і його колективу. «Ця нагорода  не тільки моя нагорода. Це нагорода кафедри, яку я очолюю, – кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського. Особливо приємно, що цю нагороду я отримав з рук Олени Костянтинівни, яка не лише була доброю студенткою історичного факультету, не лише закінчила Університет з відзнакою, але й є спеціалістом у сфері історії міжвоєнного періоду, добре вивчала історію політичних партій, аграрні відносини, а також інтелектуальні проблеми, які стосувалися важливого відрізку нашої національної історії», – зауважив Олексій Миколайович.

Додамо, що напередодні Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк поспілкувалася з Ректором Володимиром Мельником і зустрілася зі студентською молоддю.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото