Делегація Львівського університету взяла участь у VII Форумі Альянсу європейських університетів EC2U

З 16 по 20 жовтня 2023 року у місті Пуатьє, Франція, відбувся VII Форум Альянсу європейських університетів EC2U, участь у якому, окрім представників Львівського університету, взяли делегації з університетів: Пуатьє (Франція), Павії (Італія), Саламанки (Іспанія), Єни (Німеччина), Коїмбри (Португалія), Яссів (Румунія), Турку (Фінляндія) та Лінца (Австрія).

Львівський національний університет імені Івана Франка представляли Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці професор Сергій Різник, в.о. декана факультету іноземних мов Любомир Бораковський, декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк, завідувачка кафедри французької та іспанської філологій Зоряна Піскозуб, керівниця Центру забезпечення якості освіти Ірина Іваночко та фахівець відділу міжнародних зв’язків Ірина Голуб-Боднар.

Участь у Форумі взяли й представники студентської спільноти, зокрема голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька, голова комітету зовнішньої співпраці Студентського уряду Андріана Тереховська, голова юридичного комітету Студентського уряду Соломія Бельська, керівниця центру міжнародної та регіональної співпраці Профкому студентів Марія Тацинець та членкиня студентських організацій філософського факультету Катерина Найдьон.

Під час перебування в Пуатьє Ректор Володимир Мельник та проректор Сергій Різник взяли участь у закритому засіданні Ради Альянсу та Пленарному засіданні Альянсу. На цих робочих засіданнях Володимир Мельник  поінформував іноземних колег про особливості реалізації освітнього процесу в умовах війни та окреслив загальні ідеї і пропозиції щодо подальшої діяльності Університету в межах Альянсу у наступній фазі його функціонування.

«З початку повномасштабного вторгнення росії, EC2U консолідовано та безкомпромісно виступив на підтримку України. Тому не буде перебільшенням сказати, що Альянс відкрив свій «фронт боротьби»… В час війни, коли багато університетів у інших регіонах України зруйновані, на наші плечі лягла ще більша відповідальність. І впоратись з цим викликом було б значно важче, якби не постійна підтримка наших друзів, які докладають неабияких зусиль, щоб допомогти нам забезпечити високу якість освітнього процесу» – зазначив Володимир Мельник. Також у своїй промові Ректор підкреслив, що стратегічне партнерство з Альянсом є одним з головних пріоритетів міжнародного співробітництва Університету та озвучив намір провести один з наступних форумів у Львівському університеті. Пропозиція отримала одностайне схвалення партнерів.

Під час наступної події – загального офіційного відкриття VII Форуму, делегацію Львівського університету привітала Міністерка вищої освіти та досліджень Франції Сільвія Реталь, яка підкреслила важливість членства ЛНУ ім. Івана Франка в Альянсі та запевнила в своїй цілковитій підтримці академічної спільноти Університету.

Крім того, в рамках візиту Ректор Університету провів низку двосторонніх зустрічей з ректорами та представниками адміністрацій університетів-членів Альянсу EC2U, зокрема з ректором Університету Турку Юкком Колою, ректоркою Університету Пуатьє Віржінією Лаваль, ректором Університету Павії Франческо Свелто, ректором Університету Лінца Стефаном Кохом та ін.

За результатами зустрічей представники адміністрацій домовились про поглиблення міжінституційних зв’язків та визначили пріоритетні напрямки подальшої співпраці, такі як повоєнна відбудова України, розвиток неформальної освіти, європейська та євроатлантична інтеграція, роль ЗВО у процесах реінтеграції ветеранів, безбар’єрне навчання для студентів з особливими потребами, поширення україністики та дерусифікація європейського академічного простору, збільшення кількісних та якісних показників академічної мобільності в рамках Альянсу тощо.

Під час запланованих заходів, інші члени делегації Львівського університету теж провели низку продуктивних зустрічей з іноземними колегами, де обговорили основні напрямки співпраці та погодили ідеї потенційних майбутніх проєктів.

Студенти Університету, в свою чергу, мали можливість взяти участь у різноманітних активностях та воркшопах, об’єднаних темою рівноправності та інклюзії.

На офіційному прийомі з нагоди закриття Форуму мер міста Пуатьє вручила адміністрації Львівського університету символічний прапор Європейського Союзу як знак того, що Львівський національний університет імені Івана Франка є визнаним членом європейської академічної спільноти, здобутки якого поважають далеко за межами України. Цим урочистим врученням прапора ЄС партнери вчергове наголосили на очікуванні швидкого вступу України до Європейського Союзу та, відповідно, наданні Львівському університету ширших можливостей використовувати ресурси ЄС для реалізації стратегії Університету.

VII Форум Альянсу європейських університетів EC2U став початком нового етапу розвитку Альянсу – нормативно визначеної фази консолідації, яка триватиме до 2027 року, передбачає поглиблення співпраці між провідними закладами вищої освіти ЄС та досягнення цілей сталого розвитку і довготривалої стійкості партнерів Альянсу з урахуванням складних обставин і викликів сучасності.

Світлини: учасників делегації Більше фото