Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Університет

11 червня 2021 року, в рамках робочої поїздки на Львівщину, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка.

Програма перебування Дмитра Разумкова у Львівському університеті була доволі насиченою і передбачала спілкування з науковцями, керівництвом Університету та студентською молоддю. Свій візит спікер парламенту розпочав із відкриття «І Всеукраїнського Форуму судових експертів» у Дзеркальній залі Університету. Надалі в Музеї історії Університету Голова Верховної Ради поспілкувався з Ректором Університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. Дмитро Разумков підкреслив вагому роль Львівського університету у процесі розвитку Української Держави, зауваживши, що ЛНУ ім. Івана Франка широко відомий своїми випускниками й у Верховній Раді України, й на чільних посадах у державі. Натомість Ректор Університету, професор Володимир Мельник наголосив на тому, що «випускники Львівського університету, які презентують Університет й Україну у світі, – це наш внесок у розвиток інститутів держави».

Яскравою, пізнавальною та мотиваційною була зустріч спікера Верховної Ради зі студентами Університету. Передусім Дмитро Разумков поділився враженнями від перебування у Львівському університеті: «Я дуже радий бути сьогодні у цій історичній будівлі. Університет – класичний, з історією тих, хто у ньому навчався». Дмитро Олександрович побажав усім студентам після завершення навчання «гордо нести ім’я Університету, працюючи на користь нашої держави». Спікер Верховної Ради відзначив і неповторний дух рівності й довіри, який панує у Львівському університеті: «Дуже добре, коли атмосфера між керівництвом, студентством і викладачами вибудовується на партнерських, дружніх взаємовідносинах. Такі стосунки можна пронести через все життя».

Надалі спілкування продовжилося у форматі «запитання-відповідь». Палітра запитань до спікера парламенту була різноманітною, адже студентів Університету цікавили і політичні процеси в Україні та світі, й особливості роботи Верховної Ради, і навіть ставлення топ-посадовця до власної роботи. «Політика мені подобається. Мені подобається моя робота. Сьогодні та атмосфера, яка є в сесійній залі, незважаючи навіть на протилежність поглядів, є достатньо конструктивною. Ми можемо знаходити спільну мову і працювати на користь держави», – поділився Дмитро Олександрович.

Не оминули, звичайно, й питання розміру студентських стипендій. Зокрема, прозвучало запитання щодо співвідношення стипендій з розміром прожиткового мінімуму. Відповідаючи на запитання, Голова Верховної Ради України розповів про свої студентські роки: «Я отримував підвищену стипендію, однак працював вже з першого курсу навчання. Переконаний, більшість з Вас також вже працює. Стипендія – це стимул. Вона є лише частиною Вашого доходу. Розумію, що хотілося б, аби стипендія була більшою, але й це стимулює Вас гарно навчатися і починати працювати, шукати майбутнє місце роботи». Водночас посадовець запевнив: «Якщо ми зможемо збільшити розмір стипендії – ми будемо це робити. Народні депутати точно не будуть цьому заперечувати».

На завершення зустрічі голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко подякував Голові Верховної Ради України за приємне спілкування зі студентами і вручив пам’ятний подарунок – футболку з символікою Львівського університету.

Також під час свого візиту Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков залишив відгук у Книзі почесних гостей Університету. Посадовець написав: «Від якісної освіти та передових наукових досліджень залежить майбутнє нашої держави. Було надзвичайно приємно зустріти у Львівському університеті вмотивовану молодь й активних вчених, які прагнуть знань, удосконалюються і докладають зусиль, аби змінити Україну на краще. Нехай втілюються в життя навіть найамбітніші цілі».

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото