Керівництво Львівського університету та Українського фонду стартапів обговорили шляхи співпраці

21 вересня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка директор Українського фонду стартапів Павло Карташов презентував основні напрямки діяльності очолюваної ним установи. Участь у зустрічі взяли представники факультетів Львівського університету, наукових структурних підрозділів та Наукового парку Університету. Метою зустрічі було налагодження співпраці та обмін ідеями щодо можливості спільної роботи.

Представив гостя проректор з наукової роботи Львівського університету Роман Гладишевський, зазначивши, що «Український фонд стартапів супроводжує проєкти від самого їхнього народження і до реалізації та фінансує як готові ініціативи, так і навчання для інноваторів».

Надалі директор Українського фонду стартапів Павло Карташов детально розповів про історію заснування фонду, його діяльність та напрямки співпраці з українськими винахідниками і прогресивними проєктами. «Ми підтримуємо стартапи на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансуємо навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, пропонуємо нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів. Загалом місією фонду є сприяння створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їхньої глобальної конкурентоспроможності», – підкреслив Павло Карташов і пояснив, які види грантів надає фонд, які програми є доступними для українських інноваторів та якою є процедура прийому заявок.

Також Павло Карташов продемонстрував відеопрезентації декількох проєктів, які отримали фінансування від Фонду та успішно розвиваються, допомагаючи людям в усьому світі.

Надалі зустріч продовжилася у форматі обговорення, під час якого усі присутні мали змогу дізнатися більше про шляхи співпраці з Українським фондом стартапів. Представників Університету цікавила можливість фінансування культурних проєктів, джерела ознайомлення з актуальною інформацією для студентів і працівників, які мають цікаві ідеї для власних стартапів, а також ідеї для партнерства та організації спільних проєктів Фонду із Науковим парком ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, директор Наукового парку Університету Назар Демчишак висловив переконання, що співпраця Львівського університету та Українського фонду стартапів може бути особливо корисною для популяризації стартап-культури серед української молоді.

Додамо, що напередодні керівники Фонду провели окрему зустріч із Ректором Університету, професором Володимиром Мельником, директором Наукового парку ЛНУ ім. Івана Франка Назаром Демчишаком, проректором з наукової роботи та інформатизації Віталієм Кухарським і керівником Науково-дослідної частини Університету Юрієм Плевачуком. Під час зустрічі йшлося про пріоритетні напрямки співпраці Наукового парку Львівського університету та Українського фонду стартапів, зокрема про можливості, які відкриває для університетських винахідників доступ до баз даних потенційних інвесторів. Представники Фонду зазначили, що готові допомагати визначати перспективність конкретного запропонованого стартапу, адже головною метою Фонду є віднаходження вартісних ідей, спроможних сприяти динамічному розвитку України та змінювати світ на краще.

Ректор Володимир Мельник подякував керівництву Українського фонду стартапів за увагу до Львівського університету і висловив переконання, що співпраця буде плідною, адже обидві установи об’єднують спільні цінності – генерування та розвиток нових конкурентних ідей, які приносять користь суспільству.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото