Львівський університет відвідали студенти з Білорусі

Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала група студентів із Білорусі, які представляли університети Мінська та Гродно. Білоруські студенти мали на меті ознайомитися із діяльністю ЛНУ ім. Івана Франка, його традиціями та цінностями і перейняти корисний досвід студентського самоврядування.

В процесі спілкування з іноземними гостями проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар та голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко детально окреслили структуру Львівського університету та пояснили вагому роль студентства у діяльності і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка, акцентували на активній участь університетської молоді в епохальних подіях суспільно-політичного життя країни.

Особливе зацікавлення серед студентів з Білорусі викликала процедура обрання ректора. «Вибори проводяться у атмосфері здорової конкурентної боротьби, адже наш Університет завжди славився духом вільнодумства та демократичними традиціями», —  наголосив Володимир Качмар і детально описав усі етапи процедури обрання ректора, які передбачає українське законодавство.

Також Володимир Михайлович висловив вдячність гостям за те, що знайшли можливість відвідати Львівський університет, розповісти про власні ідеї та поділитися цікавими думками. «Я вірю, що час проведений у Львівському університеті буде цікавим, а головне – корисним для вас як для молоді держави, що прагне збудувати демократичне суспільство», —  додав Володимир Качмар.

Ключовою темою обговорення українських та білоруських студентів стало питання місця та ролі студентського самоврядування, профспілкового руху та громадської активності у діяльності сучасного університету. Голова Профкому студентів Університету Микола Спересенко зазначив, що профспілкова організація студентів Університету є однією з найактивніших і найкреативніших не лише в обласній профорганізації, а й у Профспілці працівників освіти і науки України, оскільки вона сприяє формуванню громадсько активної молоді.

Також учасники зустрічі окреслили основні напрямки діяльності студентської профспілки, серед яких – соціально-економічне забезпечення та підтримка, правовий захист та консультування, інформаційний супровід та організація студентського дозвілля. Виконуючий обов’язки голови Студентського уряду Олексій Каленіченко розповів про інституційні інструменти впливу, якими користуються студенти для покращення освітнього процесу в Університеті, а також про представництво українських студентів в органах громадського самоврядування.

Після зустрічі-знайомства з Львівським університетом та студентськими організаціями, їхніми демократичними традиціями, білоруські студенти відвідали Музей історії Університету, де мали змогу більше дізнатися про історичні зв’язки ЛНУ ім. Івана Франка із Білоруссю. Окрім того, гості Університету відвідали Актову та Дзеркальну зали, побували на факультетах, розташованих у головному корпусі, аудиторіях Студентського уряду та Профкому студентів.

На завершення першої українсько-білоруської студентської зустрічі було запропоновано зробити такий формат обміну досвідом традиційним та покращувати студентську співдружність. На згадку про ЛНУ ім. Івана Франка всі учасники білоруської делегації отримали сувенірну продукцію Львівського  університету.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото