Львівський університет відвідав Генеральний Консул Республіки Чехія у Львові Давід Нови

29 листопада 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Генеральний Консул Республіки Чехія у Львові Давід Нови. Під час перебування в Університеті чеський дипломат зустрівся з Ректором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником, деканом філологічного факультету Романом Крохмальним, завідувачкою кафедри слов’янської філології Ольгою Сорокою, доценткою Надією Лобур, а також зі студентами, які вивчають чеську мову.

Під час зустрічі Ректора та Генерального Консула Чеської Республіки йшлося про поглиблення співпраці Львівського університету із провідними закладами вищої освіти Чехії та спільну реалізацію культурних, освітніх і наукових ініціатив, спрямованих на популяризацію чеської інтелектуально-духовної спадщини в Україні, а української – у Чехії.

«У Вашій особі висловлюю щиру вдячність всьому чеському народові за не тільки моральну і політичну, а й військову допомогу Україні у протидії російській агресії. Ми зараз маємо добру співпрацю із чеськими університетами, зокрема, в останні місяці дуже активно розвиваються наукові контакти із Карловим університетом. Співпраця є вигідною для обох сторін, адже і нам, і чеським колегам є чим поділитися одне з одним – це і наукові та культурні надбання й освітні новації», – зазначив Ректор Володимир Мельник, звертаючись до чеського дипломата.

Також Володимир Мельник наголосив, що, незважаючи на усі проблеми й виклики часу, Львівський університет і надалі буде розвивати чеську філологію та допомагатиме студентській молоді ближче пізнати культуру дружнього до України чеського народу.

Генеральний Консул Чеської республіки Давід Нови відзначив вагому роль Львівського університету в інтелектуальному житті України та Європи і наголосив, що для нього особисто вкрай приємно, що чеську мову на високому рівні вивчають в ЛНУ ім. Івана Франка.

«Чеська мова належить до однієї із найбільш складних у світі. Тому ми цінуємо кожну людину, яка хоче навчатися і вміє говорити чеською мовою. З приємністю засвідчую, що Ваші студенти після навчання в Університеті є висококваліфікованими фахівцями, про що свідчить, зокрема те, що декілька Ваших випускників працюють у нас, у Генеральному Консульстві, і ми бачимо високий рівень їхньої підготовки», – наголосив Давід Нови.

Окремо чеський дипломат акцентував на продовженні тісної співпраці між Україною та Чехією і у справі протидії російській агресії, і у реалізації спільних ініціатив: «Ми захоплені тим, як Україна воює з російським агресором, аналогів цьому немає у світі. Ми цінуємо нашу співпрацю і будемо допомагати Україні чим зможемо, бо хоч ми й не маємо спільних кордонів, але вважаємо Україну своїм близьким сусідом».

В рамках діалогу Володимир Мельник і Давід Нови домовилися і надалі розвивати співпрацю між Львівським університетом і дипломатичним представництвом Чеської Республіки в Україні. Зокрема, йшлося про перспективу реалізації спільних виставок та інших ініціатив, спрямованих на популяризацію чеської культури в Україні.

Нагадаємо, що уже багато років Львівський національний університет імені Івана Франка плідно співпрацює із низкою закладів вищої освіти Чехії. Так, академічними партнерами Львівського університету є Карловий університет, Остравський університет, Університет Палацького та Університет Тамаша Бата м. Злінь.

Викладачі та студенти кафедри слов’янської філології традиційно беруть участь у конференціях і літніх школах, а також проходять мовне стажування у Чехії. Натомість чеські студенти щорічно упродовж одного-двох місяців мають можливість навчатися у Львівському університеті. Також громадяни Чехії традиційно стажуються у ЛНУ ім. Івана Франка.

Науковці Львівського університету переклали і видали у світ праці Вацлава Гавела і Томаша Галіка. Також спільно із колегами з Карлового університету викладачі кафедри слов’янської філології підготували підручники з вивчення чеської мови та чеської культури.

Загалом в Університеті чеську мову вивчають 115 студентів: 83 студенти – як першу мову, 32 студенти – як другу мову.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото