Відбулося засідання Вченої ради Університету

29 листопада 2022 року відбулося планове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка, під час якого члени Вченої ради традиційно прийняли низку важливих рішень, пов’язаних із функціонуванням Університету.

Розпочалося засідання із вручення атестатів доцента і професора науковцям Львівського університету. Привітавши колег, атестати вручив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Надалі Вчена рада розглянула питання щодо присвоєння вчених звань науковцям Львівського університету, яке представив проректор з наукової роботи, академік НАН України Роман Гладишевський, ознайомивши колег з рішенням атестаційно-кадрової комісії. Опісля декани представили кандидатури викладачів для присвоєння їм вчених звань доцента та професора.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради заслухали звіт про навчально-виховну та наукову роботу на економічному факультеті. Звітну інформацію колегам презентував декан економічного факультету Ростислав Михайлишин. У своєму виступі Ростислав Васильович проаналізував досягнення факультету у 2016-2022 роках відповідно до напрямів діяльності. Декан представив інформацію щодо основних показників наукової роботи та освітньої діяльності. Йшлося також про національно-патріотичне виховання, творчу і культурно-просвітницьку роботу, співпрацю з роботодавцями, міжнародну діяльність факультету, інформаційні технології та інновації, промоцію та комунікацію, фандрайзинг та проєктну діяльність, матеріально-технічну базу та господарську діяльність. Окрім того, Ростислав Михайлишин окреслив основні положення стратегії розвитку економічного факультету на 2023-2027 роки. Після ґрунтовного обговорення Вчена рада затвердила звіт економічного факультету.

Під час засідання Вчена рада також підтримала ініціативу історичного факультету щодо створення на історичному факультеті іменної аудиторії Героя України Богдана Сольчаника. Представляючи питання, в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський зазначив, що така ініціатива стане гідним вшануванням постаті Героя у Львівському університеті. Нагадаємо, випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, історик, громадський діяч, активний учасник Революції Гідності Богдан Сольчаник загинув 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві від ворожої кулі.

Упродовж засідання було прийнято рішення про зміну назви кафедри французької філології на кафедру французької та іспанської філології, а  кафедри міжнародної економічної та інвестиційної діяльності – на кафедру міжнародної безпеки та стратегічних студій. Вчена рада також затвердила нову редакцію Положення про історичний факультет та Положення про Центр нанооб’єктів і низьких температур Львівського національного університету імені Івана Франка.

Традиційно Вчена рада також прийняла рішення про створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження й уточнення тем дисертацій та рекомендації до друку наукових праць.