Упродовж 13-14 травня 2021 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбувалася Четверта Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Захід відбувався в онлайн-форматі на платформі Zoom.

Конференція розпочалася з урочистого пленарного засідання, яке відкрили проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський та декан факультету журналістики, професор Іван Крупський. З вітальним словом до учасників конференції звернувся також проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

На пленарному засіданні, модераторкою якого була аспірантка кафедри теорії і практики журналістики Лілія Імбіровська-Сиваківська, обговорювали найважливіші питання розвитку сучасних медіа, особливостей інформаційної війни тощо. Зокрема, студентка факультету журналістки Анастасія Крупка виступила з доповіддю «Телебачення та соціальні мережі як засоби маніпулювання суспільно-політичною думкою», а студент Артур Дронь представив слухачам промову про PR-діяльність у процесі популяризації книжкових видань. Також на засіданні відбулося нагородження переможців конкурсу студентських есе «360 слів про Університет», присвяченого 360-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка. Голова журі, заступник декана факультету журналістики, доцент Андрій Яценко виступив з вітанням та нагородив переможців дипломами та подарунковими сертифікатами на придбання книг. Відповідно до результатів, перше місце виборов студент філософського факультету Дмитро Лесюк – його роботу журі визнало найкращою. Другу сходинку посіла студентка факультету журналістики Зоряна-Надія Гасій. Замикає трійку лідерів студентка факультету міжнародних відносин Софія Басса.

Після пленарного засідання розпочалася робота конференції у тематичних секціях. У секції «Специфіка журналістської діяльності» обговорювали дослідження студентів про сучасну фотожурналістику, популяризацію нових медій в Україні та розвиток інформаційних технологій. У секції «Сучасна зарубіжна журналістика» дискутували про ЗМІ Польщі, Киргизстану, а голова студентської ради Ангеліна Бережненко виступила з доповіддю про медіатизацію політики в сучасному світі на прикладі видання «The New York Times». У секції «Висвітлення збройних конфліктів у ЗМІ» обговорювали теми, які стосувалися українських масмедіа в умовах сучасної інформаційної війни і комунікаційні образи військових капеланів (на прикладі духовенства УГКЦ та ПЦУ). Вікторія Васильченко дослідила специфіку висвітлення збройних конфліктів у газеті «День» та у виданні «Українська правда». Загалом, робота в усіх дев’яти секціях була успішною.

Натомість у п’ятницю, 14 травня,  відбулися майстер-класи від відомих журналістів. Зокрема, шеф-редактор радіо «FM-Галичина» Святослав Драбчук розповів про особливості формування та подачі випуску новин на радіо, про фейки, з якими часто має справу, а також відповів на запитання аудиторії про організацію роботи в радіоетері.  Правозахисник Елжан Кабишев присвятив свій виступ темі прав людини в цифровому середовищі. Він детально розповів про обробку, використання та захист персональних даних у різних сферах.  Окрім цього, Елжан ознайомив слухачів з міжнародними договорами щодо захисту персональних даних та про механізми дотримання цих договорів у Казахстані. Журналіст Костянтин Мельников розповів про особливості роботи під час воєнних операцій.

У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників із 7 країн. До програми наукового заходу приєднались студенти не лише зі Львова, але й з Одеси, Києва, Вінниці, Дніпра, Сум. Свої доповіді представили запрошені гості з Польщі, Єгипту, Німеччини, Канади, Білорусі та Киргизстану.

Незважаючи на корективи, внесені пандемією, в умови проведення конференції, вона стала чудовою платформою для обміну досвідом і розвитку молодої наукової спільноти.