На історичному факультеті провели профорієнтаційний вебінар для абітурієнтів

Вимушений карантинний режим вніс свої корективи в організацію університетських заходів. Так, навіть дні відкритих дверей факультети тепер проводять дистанційно. Попри певні незручності, все ж залишається чимало переваг онлайн-спілкування, адже сучасні технології дозволяють побачити й почути будь-кого з будь-якого куточка нашої планети. Відтак, нові виклики відкривають перед нами нові можливості, а формат заходів роблять ще цікавішим!

Сьогодні, 24 квітня, відбулась одна з таких зустрічей – онлайн-знайомство абітурієнтів з історичним факультетом. У заході взяли участь декан факультету, професор кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Степан Качараба, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Володимир Качмар, голова студентської ради факультету Софія Олинців, голова профспілкової організації студентів-істориків Софія Олійник, начальник Студентського відділу Університету Богдан Іванусь, студент п’ятого курсу, тележурналіст Володимир Перерва, випускник факультету, український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця. Про особливості цьогорічної вступної кампанії учасникам вебінару розповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Модерувала захід працівниця Відділу маркетингу та комунікації Марія Цінцадзе.

Відкрив зустріч випускник історичного факультету, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця, який поділився спогадами про навчання в Університеті і секретами професійного успіху. Андрій Дещиця зауважив: «Коли знаєш історію своєї держави, значно легше переконувати своїх партнерів чи опонентів під час переговорів, щоб схилити їх на свій бік. Історичний факультет Львівського університету дав мені таку професійну основу». Андрій Дещиця побажав майбутнім абітурієнтам успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання і стати студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Про історію і структуру факультету розповів декан Степан Качараба. Степан Петрович зазначив, що цьогоріч історичний факультет відзначає своє 80-річчя, хоч історію в Університеті почали викладати набагато раніше. Декан розказав, що сьогодні навчальний процес на факультеті забезпечують дев’ять кафедр: давньої історії України та архівознавства, новітньої історії України імені Михайла Грушевського, археології та спеціальних галузей історичної науки, історії середніх віків та візантиністки, нової та новітньої історії зарубіжних країн, історії Центральної та Східної Європи, етнології, історичного краєзнавства, соціології. Степан Качараба також поділився інформацією про підготовку здобувачів вищої освіти, освітні програми та особливості навчального процесу.

Про навчальний процес на факультеті абітурієнтам розповів його випускник, начальник Студентського відділу Університету Богдан Іванусь. Зокрема, Богдан Іванусь підкреслив, що окрім базової фахової підготовки, факультет розвиває лідерські якості студентів, а випускники працюють у різноманітних галузях.

Про роботу профспілкової організації студентів-істориків розповіла її очільниця Софія Олійник. Студентка поділилася інформацією щодо нарахування стипендій, проживання в гуртожитку, розказала про потенційні можливості для студентів упродовж навчання.

Голова студентської ради факультету Софія Олинців також долучилася до розмови і розповіла про молодіжні проєкти та ініціативи, які організовують на факультеті, творчі й інтелектуальні заходи, які забезпечують всебічний розвиток особистості.

Студент п’ятого курсу історичного факультету, тележурналіст Володимир Перерва також поділився враженнями від свого навчання. Окрім того, Володимир наголосив, що навчання на історичному факультеті значно полегшило його журналістську роботу: «Історик приходить в журналістику вже підготовленим. Справді, для історика факт є фактом лише тоді, коли він вже доведений і це дуже допомагає у висвітленні інформації». Володимир Перерва закликав школярів вступати до Львівського університету і здобувати тут, безперечно, якісну освіту.

Спогадами про навчання на факультеті поділився також його випускник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Володимир Качмар. Володимир Михайлович детальніше розповів про те, як в час його студентства факультетська молодь, навчаючись, проходила практику, здобувала новий досвід вивчення невідомого. Проректор наголосив, що саме історичний факультет водночас дає й універсальну і вузькопрофільну освіту. Володимир Качмар закликав абітурієнтів з усієї України обирати саме Львів і Львівський університет.

З особливостями цьогорічної вступної кампанії учасників вебінару ознайомив відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Юрій Ігорович розповів про ймовірні терміни проведення вступної кампанії, які залежатимуть від дати завершення карантину і термінів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Юрій Ігорович зазначив, якщо карантин закінчиться до 1 червня, то основна сесія ЗНО відбуватиметься упродовж 25 червня – 17 липня. Якщо ж карантин закінчиться до 1 серпня, то  проведення основної сесії ЗНО припаде на 17 серпня – 4 вересня. Згідно із сценаріями, напрацьованими Міністерством освіти і науки України, початок навчального року для студентів першого курсу розпочнеться відповідно 15 вересня або 2 листопада.

Нагадаємо, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.