Олег Лаврик: «Діюче законодавство про кредитні спілки сьогодні не відповідає вимогам часу»

Про це заявив випускник Львівського університету, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Олег Лаврик під час виїзного засідання Комітету, що відбулось 29 січня 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Представляючи проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посвідчення довіреності на право участі та голосування на загальних зборах кредитних спілок» (реєстр. №2923 від 21.02.2015р.), заступник голови Комітету зауважив, що розроблення проекту Закону зумовлено необхідністю внесення змін, спрямованих на зменшення переліку послуг, що підлягають ліцензуванню, з урахуванням особливостей діяльності кредитних спілок, що сприятиме дерегуляції дозвільних процедур.

За словами Олега Лаврика, законопроект також визначатиме механізми саморегулювання та самоконтролю, що сприятиме захисту прав та інтересів кредитних спілок, зниженню навантаження на державні органи та підвищенню ефективності державного регулювання та нагляду.

«Відтак, запровадження передбачених законопроектом змін сприятиме усуненню колізій між нормами законодавства та створить більш прозорі умови для надання кредитними спілками фінансових послуг», – переконаний заступник голови Комітету.

Він також закликав учасників засідання до активного діалогу з метою внесення до законопроекту необхідних поправок і створення кінцевої версії документа.

Після тривалого обговорення питання законодавчих змін, пов’язаних із реформуванням і розвитком національної системи кредитної кооперації, учасники засідання зосередили увагу на проблематиці кредитної кооперації, зокрема щодо її ролі в економіці й суспільстві, а також розповіли про позитивні приклади діяльності кредитних спілок Львівщини.

Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ольга Максимчук зробила огляд ринку кредитної кооперації, наголосивши на необхідності посилення платоспроможності кредитних спілок.

Про стан кредитної кооперації в Україні та перспективи її розвитку в контексті нового законопроекту «Про кредитні спілки» розповів голова Спостережної ради Української об’єднаної кредитної спілки Петро Маковський.

Опираючись на міжнародний досвід та екстраполюючи його на українські реалії, віце-президент Національної Асоціації кредитних союзів України (НАКСУ), голова правління Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ Людмила Кравченко окреслила фундаментальні принципи та фінансовий механізм діяльності кредитних спілок.

Із пропозиціями щодо шляхів удосконалення механізму нагляду за діяльністю кредитних спілок в України виступив доктор економічних наук, доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Олег Підхомний.

Про юридичний статус кредитної спілки розповів кандидат юридичних наук, доцент кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Леонід Тарасенко.

Досвідом участі кредитних спілок Львівщини у реалізації програми енергозбереження поділився голова спостережної ради КС «Анісія» (м. Львів) Володимир Сидоровський.

Презентуючи програму «1000 000 сімейних ферм для України», голова Спостережної ради Української об’єднаної кредитної спілки Петро Маковський представив проектну пропозицію щодо системного розвитку кредитної кооперації у співпраці зі селом.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото