Перші результати співпраці: у Львівському університеті відкрили фотовиставку, присвячену Євразійському національному університету імені Л. М. Гумільова

28 травня 2021 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник зустрівся із представниками делегації із Казахстану, зокрема із Ректором Євразійського національного університету імені Л. М. Гумільова Єрланом Сидиковим та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калетаєвим.  Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю між університетами, а також обговорили стратегічні питання українсько-казахської освітньої взаємодії.

В рамках візиту делегації у холі Львівського університету гості урочисто презентували виставку фотокартин, присвячених 25-літньому ювілею Євразійського університету імені Л. М. Гумільова. Тематика фото охоплює  освітнє, наукове, культурне та спортивне життя казахського закладу вищої освіти. На символічних 25-ти зображеннях студенти та викладачі демонструють вагомі здобутки не тільки у галузі науки та освіти, а також інших сферах, які всебічно розкривають як кожну особистість, так і життя Євразійського університету в цілому.

Під час відкриття фотовиставки Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник наголосив на важливості співпраці між університетами та країнами.

«Для нас вкрай важливо вибудовувати продуктивну співпрацю із науковими та освітніми осередками з усього світу. Приємно, що таку співпрацю ми започатковуємо із Євразійським національним університетом імені Л. М. Гумільова. Нас об’єднує спільна історія і спільне бачення головних пріоритетів розвитку держав. Адже ми переконані, що поступ країни можливий тільки на основі фундаментального і прискореного розвитку університетів. Саме освіта є духовним і науковим фундаментом розвитку суспільства», – висловив переконання Володимир Мельник.

Натомість Ректор Євразійського національного університету імені Л.Н. Гумільова Єрлан Сидиков коротко розповів про мету фотовиставки, зазначивши, що саме такий захід «демонструє історію і життя Євразійського університету, який росте і розвивається разом із незалежним Казахстаном».

Також членів делегації у Львівському університеті привітав перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник, відзначивши спільність національної пам’яті та історії України і Казахстану. За його словами започаткована співпраця між Львівським та Євразійським університетами є важливим аспектом розвитку співпраці між країнами.

Надалі проректор зі стратегічного розвитку Євразійського університету Думан Айтмагамбетов провів екскурсію фотовиставкою для представників Львівського університету, коротко ознайомивши присутніх з історіями світлин, представлених в експозиції. Розгорнули фотовиставку у холі Львівського університету.