Ректор Університету Володимир Мельник і заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб окреслили вектори подальшої інституційної співпраці

Налагодження системної співпраці між вищими навчальними закладами, Нацбанком і представниками бізнесу сприятиме забезпеченню якісної підготовки випускників у вищій школі, які здобувши цінний досвід, працюючи в Національму банку, згодом зможуть професійно та прозоро розвивати український бізнес.

Про це йшлося під час зустрічі Ректора Володимира Мельника зі заступником Голови Нацбанку Дмитром Сологубом 11 лютого 2016 року.

«Ми маємо потужні наукові школи, які здобули високе реноме не лише в Україні, а й у світі. Це, зокрема, математична й економічна школи. Випускники нашого Університету сьогодні працюють і в структурі Національного банку, і в дипломатичному корпусі, і на інших високих державних посадах, що свідчить про потужний кадровий потенціал професорсько-викладацького колективу Львівського університету та якість підготовки фахівців, конкурентноспроможних на ринку праці», – зазначив Ректор Університету.

Заступник Голови Нацбанку Дмитро Сологуб наголосив на винятковій ролі університетів у процесі реалізації розпочатих реформ, що, безумовно, пов’язано і з оновленням усіх сфер банківської системи. Тож, за словами Дмитра Сологуба, без підтримки провідних університетів України це буде важко зробити. «Нам потрібні нові молоді висококваліфіковані люди. Ми готові запрпонувати свою допомогу, аби забезпечити нерозривний зв’язок між теоретичними знаннями студентів і реальністю», – сказав він.

Серед напрямів діяльності центрального банку України є розвиток фінансової грамотності суспільства, що передбачає заохочення громадян до участі в ефективному управлінні власним бюджетом, прийняття впевнених і зважених фінансових рішень відповідно до життєвих обставин, а також переформатування дослідництва. Відтак, заступник Голови Національного банку зосередив увагу учасників зустрічі на потребі спільної наукової діяльності Національного банку та Львівського університету як неодмінної складової системної співпраці сторін.

Декани економічного факультету Ростислав Михайлишин та факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин запропонували заступникові Голови Національного банку розпочати співробітництво передусім у сфері теоретичних і методологічних засад викладання економічних дисциплін, що передбачає спільну роботу над навчальними планами, гостьовий лекторій та участь експертів із Нацбанку в засіданнях державних екзаменаційних комісях.

На завершення зустрічі учасники діалогу висловили сподівання, що спільними зусиллями вдасться налагодити тісну співпрацю між ВНЗ, Нацбанком і представниками бізнесу, аби сформувати необхідні навики для професійної компетентності всіх учасників процесу розбудови надійної економічної системи України.

Нагадаємо, що  4 вересня 2015 року заступник Голови Національного банку України Яків Смолій відвідав рідний Університет, де зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником.