Різдвяна коляда творчих колективів Університету

Щорічно мистецькі колективи Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка беруть участь у творчих заходах, присвячених відзначенню Різдва. Різдвяні концерти – особливі, адже вони не лише створюють святковий настрій, а й об’єднують українців навколо наших традицій.

Цьогорічний період різдвяно-новорічних свят не став винятком і творчі колективи Університету дарували своїм слухачам майстерне виконання колядок, водночас долучаючись до збору коштів на потреби Збройних сил України. 28 грудня 2023 року в Університеті відбувся Різдвяний концерт «Хай уся земля почує – Україна колядує» за участі мистецьких колективів Центру культури та дозвілля. Святкову програму глядачам представляли творчі колективи Університету: Народний камерний оркестр, Народний дівочий хор «Ліра», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка, а також творча студентська молодь філологічного факультету, факультету культури і мистецтв та факультету іноземних мов.

Разом з тим, наші колективи дали чимало концертів за межами Університету. 20 грудня 2023 року Народний дівочий хор «Ліра» дав передсвятковий різдвяний концерт для спільноти ГО «Лярш – Ковчег», а 25 грудня колектив виступив з благодійною колядою у селі Керниця, що на Городоччині.

Чимало заходів своїм співом прикрасила й Народна чоловіча хорова капела «Прометей». 24 грудня 2023 року «Прометей» колядував у храмі Преображення Господнього в с. Малі Підліски Львівської області, а 3 січня 2024 року колектив взяв участь у  XXV Різдвяному фестивалі «Велика коляда» (храм Пресвятої Євхаристії, Львів). У фестивалі також взяли участь Заслужена хорова капела України «Боян» ім. Євгена Вахняка і Народний камерний оркестр. Окрім того, камерний оркестр колядував і в храмі апостолів Петра і Павла м. Новояворівська.

На рахунку Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош»  упродовж циклу різдвяно-новорічних свят також чимало концертів. 28 грудня 2023 року хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» колядував у «П’ятому підземеллі», де упродовж заходу також збирали кошти для ЗСУ. Черемошани долучилися до благодійного різдвяного концерту для окремого ударного дивізіону БРАВ ВМС Збройних сил України, взяли участь у  студентському етно-вечорі, що відбувся у Львівському палаці мистецтв 7 січня 2024 року, та Різдвяному концерті у реабілітаційному центрі «Незламні». Разом з тим, «Черемош» долучився й до різдвяного дійства «Маланка», яке відбулося у Пороховій вежі.

Дзвінкою колядою зачаровувала львів’ян і Народна капела бандуристок «Зоряниця». 27 грудня 2023 року колектив дав благодійний концерт «Мир всім на землі» у Львівському будинку офіцерів, а 21 січня «Зоряниця» колядувала в храмі святих Кирила і Мефодія. Окрім того, колектив виступив з концертами у Польщі.

Щиро віримо у те, що різдвяно-новорічні свята подарували кожній українській родині радість і добро, зміцнивши нашу віру у перемогу Української Держави!

Світлини: учасників колективів Більше фото