Відбулася конференція «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть»

30 вересня 2021 року  на факультеті культури і мистецтв Університету розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть». Подія присвячена 10-літтю кафедри музикознавства та хорового мистецтва ЛНУ ім. Івана Франка, 130-літтю Товариства «Львівський Боян» та відбувається в рамках святкування 360-ліття Львівського національного університету імені Івана Франка. Організувала захід кафедра музикознавства та хорового мистецтва Львівського університету.

Учасників форуму привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Качмар. «Програма конференції неймовірно широкоаспектна та багата на цікаві й актуальні доповіді. Я впевнений, що усі учасники за ці два дні плідних дискусій не лише поповнять свої знання цінною інформацією, але й переймуть одне від одного натхнення на нові дослідження», – зауважив Володимир Качмар та побажав учасникам конференції міцного здоров’я і наснаги.

До присутніх звернулася в. о. декана факультету культури і мистецтв Львівського університету Майя Гарбузюк, висловивши радість з приводу того, що пандемія не стала на заваді проведенню наукового зібрання. «Я пишаюся тим, що ця подія згуртувала наукове представництво з різних географічних локацій, з різним професійним досвідом, теоретиків та практиків. Велика честь для факультету культури і мистецтв вітати тут еліту хорознавства і музикознавства. Дякую колегам за організацію конференції, а учасникам – за бажання поділитися своїми ідеями», – підкреслила Майя Гарбузюк.

В. о. завідувача кафедри музикознавства та хорового мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Дубровний розповів про нюанси проведення конференції в умовах карантинних обмежень, зазначивши, що секційні засідання відбуватимуться у змішаній формі: частково очно, частково – дистанційно. «Ми переконані, що спілкування в рамках нашої конференції стане чудовою можливістю поділитися своїми науковими дослідженнями та професійними здобутками», – наголосив Тарас Дубровний і поділився з присутніми досягненнями кафедри музикознавства та хорового мистецтва за 10 років функціонування.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі доповідей та дискусій. Так, учасники мали змогу послухати цікаві думки, цінні напрацювання та ідеї стосовно русинсько-українських музичних, хорових та культурно-просвітницьких товариств у Львові у XIX та початку XX століття, діяльності хорового колективу «Cantus» в Ужгороді, оперної творчості о. Порфирія Бажанського в контексті культурно-мистецького життя українців Австро-Угорської доби, історії Товариства «Львівський Боян». Поціновувачі культури дискутували про ранню хорову творчість Станіслава Людкевича в контексті українського націотворення, хоровий жанр у диригентській діяльності та композиторській творчості Василя Безкоровайного, обговорювали низку актуальних питань, серед яких формування фахових компетентностей майбутніх керівників дитячих вокально-хорових колективів в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання, аспекти застосування інформаційних технологій у роботі з музикою тощо.

Загалом Всеукраїнська науково-практична конференція «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть» тривала до 1 жовтня. Окрім наукових доповідей, програмою були передбачені концерт української хорової музики та творча зустріч із всесвітньо відомим музикантом, професором Міхаелем Стріхаржем.

Світлини: Ярини Пришляк та факультету культури і мистецтв Більше фото