Спільнота Львівського університету вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

12 березня 2021 року представники академічної спільноти Львівського університету вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Дмитра Чернявського. Адміністрація Університету на чолі з Ректором та родиною Героя традиційно поклала квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету.

Дмитро Чернявський здійснив свій жертовний патріотичний подвиг сім років тому, 13 березня 2014 року. Це трапилося на майдані Донецька, де студент Університету ціною власного життя відважно захищав відхід мирних демонстрантів.

20 лютого 2015 року Дмитру Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності. Дмитро Чернявський назавжди увійшов в історію Української Держави як лицар Небесної Сотні та однин із творців Революції Гідності.

Після покладання квітів до меморіальної дошки на честь Дмитра Чернявського також відбувся чин панахиди.

Звертаючись до учасників заходу, декан економічного факультету Ростислав Михайлишин зазначив, що у серці кожного свідомого українця живе пам’ять про тисячі героїв, які в різні історичні епохи віддали свої життя за незалежну Українську Державу. «Але є такі дні, коли ми згадуємо їх поіменно, особисто. Так, у березні є два дні, які ми присвячуємо Героєві України Дмитру Чернявському: 5 березня ми щиро радіємо з нагоди дня його народження, а 13 березня у той трагічний день, коли Дмитро загинув в обороні мирного мітингу у Донецьку, вшановуємо його пам’ять», – додав Ростислав Васильович.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник наголосив на важливості продовження справи Героїв Небесної Сотні у нашому щоденному житті, у наших рішеннях та вчинках. «Вже сьомий рік поспіль наші Герої віддають свої життя за те, аби історія України була нашою національною історією, а не історією Росії чи інших держав. Вони боряться, бо вірять. А віра – це стан, коли людина не сліпо виконує чиїсь накази, а приймає власні рішення, знає, чого хоче і що обстоює. Таке рішення свого часу прийняв Дмитро Чернявський. Рішення бути українцем, який ставить питання нації і питання держави понад своє життя», – наголосив Володимир Петрович, висловивши переконання, що пам’ять про Дмитра Чернявського та усіх новітніх Героїв України ніколи не згасне у серцях нинішніх і майбутніх поколінь.

Нагадаємо, меморіальну дошку на честь Дмитра Чернявського на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка встановили у 2018 році.