Стартувала І Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному соціокультурному просторі»

3 червня 2021 року у дистанційному форматі розпочала роботу І Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному соціокультурному просторі». Організаторами наукового форуму є Львівський національний університет імені Івана Франка, Бердянський державний педагогічний університет та Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України.

Учасниками конференції є понад 200 осіб з різних куточків України, а також з Болгарії. Зокрема, серед учасників заходу – представники кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Загалом же на конференції представлено 21 інституцію, серед яких заклади вищої освіти, позашкільні навчально-виховні заклади, громадські організації та об’єднання, міжнародні організації.

Після урочистого відкриття конференції відбулося пленарне засідання, в рамках якого учасникам презентували науково-методичні видання. Конференція триватиме до 4 червня 2021 року. Вже завтра на учасників чекають цікаві майстер-класи та підведення підсумків наукового форуму.

Наукова проблематика заходу є надзвичайно широкою. Так, основні тематичні напрями роботи науково-практичної конференції охоплюють теоретичні та історичні рефлексії міжкультурних зв’язків в контексті глобалізаційних процесів, теорію, історію і практику хореографічного і музичного мистецтва в умовах міжкультурних взаємин, концептуальні засади сучасної мистецької освіти. Окрім того, учасники конференції дискутують на теми формування художньої компетентності учнівської молоді та професійної підготовки майбутніх вчителів мистецьких дисциплін.

Організатори заходу зазначають, що співпраця між Львівським і Бердянським університетами започаткована з перших днів відкриття спеціальності «Хореографія» в ЛНУ ім. Івана Франка. Основними напрямами комунікації між закладами вищої освіти є проведення спільних наукових конференцій, семінарів, майстер-класів, фестивалів та конкурсів хореографічного мистецтва, рецензування наукових праць, спільна видавнича наукова діяльність у колективних монографіях хореографічного спрямування.