Студент Львівського університету Назар Мельник – про перемогу у сеансі  одночасної гри в шахи із легендарними гросмейстерами

4 квітня 2024 року у Львівському палаці мистецтв вдруге відбувся сеанс одночасної гри в шахи з легендарними українськими гросмейстерами, в якому взяв участь студент історичного факультету, кандидат в Майстри спорту України з шахів, тренер Шахової школи Університету Назар Мельник. В результаті напруженого і безкомпромісного протистояння, студент Львівського університету здобув омріяну перемогу в шаховій партії із міжнародною гросмейстеркою, чемпіонкою України, Європи та світу з шахів, переможницею  та призеркою  міжнародних шахових турнірів, заслуженою працівницею фізичної культури і спорту України, випускницею Університету Мартою Літинською.

Під час сеансу одночасної гри в шахи понад 80 учасників з Львівщини, серед яких ‒ військовослужбовці, ветерани, медики, прикордонники, діти, курсанти Національної академії Сухопутних військ України, представники Національної гвардії, Національної поліції, рятувальники, українські поранені військові, які проходять реабілітацію у Superhumans Center – також мали нагоду спробувати свої сили на шахових дошках із легендарними українськими гросмейстерами Олегом Романишиним, Олександром Бєлявським та Адріяном Михальчишиним.

«Мені випала честь зіграти з міжнародним гросмейстером Мартою Літинською. Дуже символічно, адже нещодавно я був одним із організаторів Урочистої академії, приуроченої 75-літтю всесвітньовідомої шахістки, яка відбулася у Шаховому клубі ЛНУ ім. Івана Франка, ‒ ділиться Назар Мельник. ‒ Наша партія тривала приблизно 2,5 години і відбувалася дещо інакше від інших шахових партій сеансу одночасної гри. Марта Іванівна зіграла зі всіма своїми суперниками, а потім ми почали грати звичайну шахову партію. Навколо нас зібралася досить велика кількість шахістів та глядачів, гра була дуже напруженою, кожен бажав здобути перемогу. Однак, для гросмейстерки це була остання партія. В результаті мені вдалося стати єдиним шахістом, який обіграв Марту Літинську. Як переможець, я отримав приз та грамоту, однак це було не так важливо ‒ це була моя перша перемога над міжнародним гросмейстером у сеансі одночасної гри.

Важливим бонусом цієї події для мене також була змога зібрати автографи сеансерів у книзі Адріана Михальчишина «Львів – шахова столиця України». Я був надзвичайно радий такому результату партії, адже ще в дитинстві вчився на партіях Марти Іванівни, а зараз вдалося «схрестити мечі» вживу і до того ж із позитивним результатом партії», ‒ поділився враженнями від участі у шаховому турнірі Назар Мельник.

Додамо також, що сеанс одночасної гри в шахи був благодійним, і усі зібрані кошти організатори перерахували до благодійної організації «Львівський Лицар» на закупівлю прицілів та перископів для українських військових. Окрім цього, шаховий турнір розпочали із аукціону, під час якого найдорожчий лот ‒ календар на 2024 рік, який підписав командир легендарної бригади «АЗОВ», вдалося продати за 7 тисяч гривень.

Щиро вітаємо Назара Мельника із омріяною перемогою і бажаємо підкорювати щораз вищі шахові вершини!