Нещодавно неоелліністи Київського університету вшанували Міжнародний день Еллінофонії проведенням вікторини на найкраще володіння новогрецькою мовою. Участь у вікторині взяли найкращі молоді знавці грецької мови з різних куточків України.

На відкритті вікторини були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Василіос Борновас, Надзвичайний і Повноважний Посол Кіпру в Україні Луїс Телемаху, Консул, Заступник Голови дипломатичної місії Кіпру в Україні Л. Темістоклеус, Заступник Голови дипломатичної місії Грецької республіки, Радник Посольства Греції в Україні А. Будуріс та 1-й Радник Посольства Греції в Україні І. Панагопулу, співробітник офісу координатора освітніх програм В.Сімос, викладачі українських університетів та шкіл, де вивчається новогрецька мова та учасники змагань – школярі і студенти.

До участі у вікторині зголосилися 24 школярі старших класів та студенти, які вивчають новогрецьку як першу та другу іноземну мову. Вони опановують новогрецьку в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Київському національному лінгвістичному університеті, Львівському національному університеті імені Івана Франка, київських та маріупольських школах, а також в школі грецького села Сартана. Також свої сили випробували колеги, які викладають грецьку мову, та випускники нашого Університету. Ця окрема категорія блискуче впоралася із завданнями, як і належить дипломованим фахівцям!

У своєму виступі Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Василіос Борновас наголосив на позачасовому статусі грецької мови, яка в різні періоди історії ставала вмістилищем різних культури, даючи світові нові цивілізаційні виміри. І досі, за словами дипломата, грецька мова об’єднує нації, будучи невичерпним джерелом запозичення.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху підкреслив єднальну силу грецької мови, наголосивши, що вона споріднює греків по всьому світі, прокладаючи містки порозуміння від Кіпру до селищ довкола Маріуполя. Окремо дипломат згадав переклади творів сучасних кіпрських письменників, які за останній рік потрапили на полиці українських книгарень.

Про перспективи перекладацької програми Посольства Греції в Україні розповіла Радник Посольства І. Панагопулу.

За результатами вікторини школярі та студенти продемонстрували високе володіння новогрецькою мовою, рівень викладання якої в Україні зростає повсякчас.

Переможцями змагання стали:

І місце – Марко Дорош (ЛНУ ім. Івана Франка);

ІІ місце – Марія Каци (КНЛУ);

ІІІ місце – Олександра Григораш (СШ № 46 з поглибленим вивченням новогрецької мови, Маріуполь), Анастасія Дорофеєва (КНУ імені Тараса Шевченка).

Переможець вікторини Марко Дорош є студентом І-го курсу магістратури кафедри  класичної філології Львівського університету. Його перемога стала можливою завдяки знанням, отриманим на заняттях з грецької мови, які проводили асистентки Мар’яна Мокрівська та викладачка грецької мови, відряджена Міністерством освіти Греції Ельза Калему. Також високому рівню знань студента посприяли неодноразові стажування в Греції, організовані за сприяння кафедри класичної філології та Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського.

Щиро вітаємо Марка Дороша та усіх студентів і викладачів факультету іноземних мов з яскравою перемогою!