Студенти Львівського університету здобувають подвійні дипломи в галузі прикладної математики

Нещодавно четверо студентів факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка – Ірина Ковальчик, Максим Андрусик, Олег-Андрій Жук та Олександр Скорупський – успішно захистили магістерські роботи в рамках програми подвійного диплому «InterMaths Erasmus Mundus» з Університетом міста Л’Аквіла (Італія).

«Дворічна магістерська програма спільного диплому «InterMaths Erasmus Mundus» триває з 2016 року. Вже тепер ми маємо можливість не лише скеровувати наших студентів на навчання в Італію, а й приймати охочих навчатися у нас з італійського університету міста Л’Аквіла», – зазначає завідувач кафедри прикладної математики, кандидат фізико-математичних наук, доцент Юрій Ящук.

«Програма подвійних дипломів «InterMaths Erasmus Mundus» передбачає однорічне навчання на магістратурі у Львівському університеті і рік – у партнерському. В результаті студенти отримують два дипломи. Тож цього року відбувся черговий випуск – наші українські студенти захищали роботи в Італії під керівництвом італійських професорів, а в Львівському університеті іноземців курували вже власне наші науковці», – пояснює Юрій Олександрович.

Нагадаємо, що Львівський національний університет імені Івана Франка є учасником консорціуму «InterMaths» – Interdisciplinary and Applied Mathematics, який об’єднує 11 університетів Італії, Португалії, Польщі, України, Чехії, Швеції на чолі з Університетом Л’Аквіли (Італія). У 2021 році консорціум став одним із переможців відбору програм Erasmus Mundus. Для уникнення плутанини прийняли рішення перейменувати програму подвійних дипломів на RealMaths. У рамках цієї програми Львівський національний університет імені Івана Франка та Університет Л’Аквіли створили спільну магістерську програму в галузі прикладної математики.

Після успішного завершення програми студент отримує два дипломи магістра — українського та італійського зразків. Перші українські студенти були відряджені до Італії у 2015 році, а у 2018 році Львівський університет прийняв на навчання перших іноземних студентів. Навчання відбувається англійською мовою.

Більше фото