Студенти Університету поспілкувалися з народним депутатом України Святославом Юрашем

9 квітня 2024 року студенти філософського факультету (спеціальність «Політологія») та студенти факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка мали можливість поспілкуватися з наймолодшим народним депутатом України, головою підкомітету з питань зв’язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, головою міжфракційного об’єднання «Українці у світі» Святославом Юрашем.

Подію організувала Студентська асоціація політологія «Поліс» кафедри політології філософського факультету за підтримки Профкому студентів Університету. На початку зустрічі до студентів та гостей звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович наголосив, що студенти Львівського університету завжди одними з перших реагують на усі найгостріші суспільно-політичні процеси новітньої історії України, є активними учасниками державотворчих процесів і тому зустрічі з політичними та громадськими діячами – важливий поштовх для формування громадсько-патріотичної постави молоді. Далі розпочалося спілкування студентів з Святославом Юрашем.

Народний депутат розповів про свою громадську активність під час подій Революції Гідності та початку російсько-української війни, роботу в комітеті Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, особливості розвитку міжпарламентської співпраці в умовах російсько-української війни, співпрацю зі Світовим конгресом українців. Також Святослав Юраш зараз перебуває на службі у лавах Збройних Сил України, зокрема у 24-му окремому штурмовому батальйоні «Айдар», тому окрему увагу було приділено питанню необхідності військово-патріотичного виховання студентської молоді, що сьогодні неабияк важливо у протистоянні російському агресору. Надалі студенти мали можливість поставити актуальні питання щодо роботи українського парламенту в умовах війни, підтримки міжнародної спільноти у протидії імперським прагненням росії, справедливої відбудови та підтримки наших Захисників та Захисниць України.

Після спілкування зі студентами Святослав Юраш зустрівся  із Ректором Львівського університету, членом-кореспондентом НАН України,  професором Володимиром Мельником. На зустрічі були також присутні голова Профкому студентів Університету Микола Спересенко та члени Молодіжної ради при Львівській обласній державній адміністрації Сергій Гальчинський, Андрій Панасюк, Богдан Талатура, Дарина Плитус та Олександр Немченко. В рамках зустрічі йшлося про актуальні проєкти Університету, які сьогодні спрямовані на вирішення важливих соціальних питань в умовах повномасштабного вторгнення: реконструкцію та адаптацію Спорткомплексу для потреб реабілітації військових, будівництво нового гуртожитку для студентів з числа ВПО, боротьбу з центрами «руского міра» у закордонних університетах, організацію відпочинку для дітей загиблих учасників бойових дій на території університетських стаціонарів.

Наприкінці зустрічі Ректор Університету подякував Святославу Юрашу за зустріч та спілкування зі студентською молоддю, а також висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Світлини: Катерини Старушенко Більше фото