У Львівському університеті стартувала  Літня школа  з політичної журналістики

За сприяння Фонду «Відродження» Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса у співпраці з Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу започаткували Літню школу з політичної журналістики, офіційне відкриття якої відбулось 18 липня 2016 року в Дзеркальній залі.

«Відкриття Літньої школи з політичної журналістики підтверджує, що наші університети фактично є зараз у тренді сучасної освітньої політики і не обмежуються рамками навчального процесу, а свою організацію будують таким чином, щоби залучити активних людей до обміну думками і сприяти самореалізації студентів поза офіційним освітнім процесом», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим.

Ярослав Іванович підкреслив, що символічним є проведення літньої школи саме у Львівському університеті, адже це університет імені Івана Франка. «Іван Франко – один із зачинателів української науки про журналістику та перший український теоретик журналістики. Саме він поставив реноме журналіста того часу на дуже і дуже високий рівень», – сказав проректор.

Звертаючись до учасників літньої школи, професор Ярослав Гарасим наголосив на потребі розвитку політичної журналістики й важливості підготовки добрих фахівців у цій сфері. «Ви відчуваєте, наскільки потрібна політична журналістика в Україні саме сьогодні, бо мова, культура, національна безпека і, без сумніву, журналістика – це той сегмент, який має допомагати нам вибудовувати себе як цивілізовану європейську державу», – висловив переконання Ярослав Іванович.

Доцент Донецького національного університету, голова Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кіпень закцентував увагу на необхідності плідної співпраці Львівського та Донецького університетів, зазначивши, що тільки спільними зусиллями можна досягнути значних результатів у сфері реформування й трансформації нашої країни.

Основну ідею Літньої школи з політичної журналістики Володимир Кіпень окреслює так: «Це передусім платформа для створення умов, де молоді люди, опираючись на здобуті знання, могли б самотужки сформувати себе як професіоналів у сфері журналістики та політичної комунікації».

«Шукайте себе і знаходьте! Думайте про своє майбутнє та Україну!» – закликав учасників літньої школи Володимир Кіпень.

З вітальними словами звернулися до слухачів координатор літньої школи, доцент кафедри політології, керівник Студентського відділу ЛНУ ім. Івана Франка Любомира Мандзій, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики  ДонНУ імені Василя Стуса Михайло Вінтонів, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська та запрошений лектор – перший заступник голови Львівської обласної ради, медіаексперт і журналіст Парасковія Дворянин.

Додамо, що за результатами конкурсу до участі в літній школі було відібрано 20 студентів, зокрема зі ЛНУ ім. Івана Франка, ДонНУ імені Василя Стуса, КНУ імені Тараса Шевченка, ДВНЗ ПНУ.

Відтак, упродовж 10 днів молоді журналісти, політологи, філологи, міжнародники та гуманітарії-суспільствознавці прослухають лекції успішних журналістів, медіаекспертів і фахівців із політичних комунікацій, візьмуть участь у майстер-класах і тренінгах, а також матимуть змогу ознайомитись із роботою львівських медій, відвідавши ІА «ЗІК» та редакцію газети «Високий замок», зустрітися й поспілкуватися з авторитетними політиками та громадськими діячами Львівщини.

Відповідно до програми літньої школи першу лекцію на тему: «Політична журналістика в Україні та світі» прочитала Парасковія Дворянин. Про основи політичної грамотності йшлося під час тренінгу Дарії Зубрицької.

Завтра зі слухачами школи зустрінуться керівник агенції публічних комунікацій «Перфектні рішення» Наталія Улинець та журналіст Радіо Свобода Галина Терещук.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото