У Львівському університеті завершилися курси підвищення кваліфікації арбітражних керуючих

У Львівському національному університеті імені Івана Франка в період з 27 червня до 1 липня 2022 року відбулося навчання арбітражних керуючих у рамках їхнього підвищення кваліфікації. Навчальні заняття організували Центр неформальної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Університету, Департамент з питань банкрутства Міністерства юстиції України та Західне міжрегіональне управлінням Міністерства юстиції (м. Львів). Участь у курсах взяли арбітражні керуючі Львівської та Волинської областей.

Навчання здійснювалося із використанням дистанційних технологій. До навчального процесу були залучені досвідчені професори та доценти кафедр цивільного права та процесу, адміністративного та фінансового права юридичного факультету Університету. Навчальна програма містила актуальні питання щодо процедури провадження справ про банкрутство, повноважень арбітражних керуючих як розпорядників майна та санаторів, розглядалися конкретні приклади із судової практики.

1 липня відбувся підсумковий залік під головуванням директора Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислава Філатова, за результатами якого 20 арбітражних керуючих отримали відповідні свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Після підсумкового заліку Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся із членами залікової комісії курсів – директором Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владиславом Філатовим, начальником відділу банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Назарієм Щуром та заступником директора з навчальної роботи Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка Юрієм Корчаком. У зустрічі також взяв участь директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Занько. Під час зустрічі йшлося про перспективи продовження співпраці між Львівським університетом та Міністерством юстиції України й іншими органами державної влади.

Звертаючись до представників Міністерства юстиції України, Ректор Володимир Мельник, зазначив, що для Львівського університету співпраця з органами державної влади є одним із пріоритетних завдань у справі удосконалення діяльності усього державного апарату.

«Надавати якісні освітні послуги, експертні висновки та рекомендації найвищим судовим інстанціям, міністерствам, Верховній Раді України та іншим державним структурам є нашою давньою практикою і моральним обов’язком. Адже удосконалення функціонування державного апарату – це справа всього суспільства, а особливо провідних інтелектуальних  центрів України», – наголосив Володимир Мельник, додавши, що для Університету взаємодія із державними структурами та приватними компаніями є також вкрай важливою через те, що вона сприяє адаптації освітнього процесу до вимог сучасного ринку праці.

Владислав Філатов висловив щиру вдячність Львівському університету за якісно організовані курси та багаторічну співпрацю із Міністерством юстиції України. «Ми цінуємо внесок Львівського університету у розвиток освіти та науки та загалом у розбудову Української Держави. Тому щиро надіюся на продовження нашої співпраці і на те, що науковці Університету й надалі будуть докладати зусиль для підвищення фахового рівня представників вкрай важливих для України професій», – зазначив Владислав Філатов.