Учасники спільної програми Львівського та Вюрцбурзького університетів отримали сертифікати

9 червня 2017 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник і Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана Альфред Форхель вручили сертифікати студентам та аспірантам, які успішно завершили навчання за Спільною міжнародною сертифікаційною програмою «Вибрані розділи обчислювальної математики».

Програму, яка цьогоріч відбувалася уже втретє, започаткували Львівський національний університет імені Івана Франка та Вюрцбюрзький університет імені Юліуса Максиміліана для найкращих студентів-магістрів та аспірантів факультетів електроніки та комп’ютерних технологій, прикладної математики та інформатики та механіко-математичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник, привітавши учасників програми, наголосив на важливості співпраці Львівського та Вюрцбурзького університетів для інтеграції України у європейське наукове та освітнє співтовариство.

«Справжня інтеграція України у ЄС розпочинається з нас, із цінностей, які притаманні європейським суспільствам, академічним та науковим установам. А тому щиро дякую усім колегам, які долучаються до реалізації нашої програми за імплементацію світових наукових стандартів в українське інтелектуальне середовище. Це найбільше, що ми можемо зробити для молоді, яка прагне бути українськими європейцями», – наголосив Володимир Петрович.

Президент Вюрцбурзького університету Альфред Форхель подякував студентам та аспірантам ЛНУ ім. Івана Франка за участь у програмі і висловив сподівання, що співпраця між провідними університетами України та Німеччини і надалі розвиватиметься. За словами Альфреда Форхеля, Спільна сертифікаційна програма є надзвичайно корисною і для української, і для німецької науки.

Річна програма була сфокусована на математичних основах комп’ютерних наук і у її рамках англійською мовою викладались такі блоки: обчислювальна геометрія, алгоритмічна теорія графів, комп’ютерна лінгвістика, алгоритми і структури даних в Python, стійкість великих динамічних систем. Окрім перелічених дисциплін, у спільну сертифікаційну програму також включили факультативний курс німецької мови.

Для отримання сертифікату студенти складали іспити із чотирьох дисциплін, дві з яких викладали професори Вюрцбюрзького університету (Олександр Вольф та Сергій Дашковський) і дві – професори ЛНУ ім. Івана Франка (Тарас Банах, Олег Кушнір та Богдан Гошко).

У цьому навчальному році у програмі взяли участь 17 студентів та аспірантів ЛНУ ім. Івана Франка і чотирьом з них вдалося успішно скласти всі іспити й отримати сертифікати Спільної міжнародної сертифікаційної програми «Вибрані розділи обчислювальної математики».

Після офіційного вручення сертифікатів враженнями від програми поділилися її безпосередні учасники – студенти, аспіранти, викладачі і координатори. Зокрема, професор Тарас Банах наголосив, що участь у програмі і можливість розширення міжнародної співпраці є надзвичайно важливою для української науки. Окрім того, учасники акцентували увагу на солідарності академічної спільноти Німеччини у ставленні до викликів, перед якими сьогодні постала наша країна.

До вітань також долучилася проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька, яка, зокрема, закликала усіх учасників зустрічі активно розвивати співпрацю Львівського та Вюрцбюрзького університетів і долучатися до нових проектів і спільних програм.

Зазначимо, що уже традиційно найуспішніші учасники програми отримають запрошення проходити стажування у Вюрцбюрзькому університеті імені Юліуса Максиміліана.