Університет налагоджує співпрацю з Територіальним управлінням Бюро економічної безпеки

2 лютого 2023 року Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся з керівником Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівський області Віталієм Драгуновим. Метою зустрічі було підписання Меморандуму про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області. В рамках візиту представники Територіального управління також відвідали Музей історії Університету, Актову та Дзеркальну зали.

Спілкуючись з колегами, Ректор Володимир Мельник розповів про основні аспекти діяльності Львівського університету, зокрема акцентував на освітньо-науковій місії ЛНУ ім. Івана Франка, його історії та перспективах розвитку. «Ми маємо добру співпрацю з багатьма провідними міжнародними установами та інституціями, а минулоріч Львівський університет став партнером Альянсу європейських університетів EC2U. Це свідчить про те, що Університет має сталу наукову традицію і керується принципами прозорості», –  зазначив Володимир Мельник. – Дуже приємною для нас є співпраця з провідними інституціями нашої держави, зокрема – з Бюро економічної безпеки. Для Університету це можливість організації практик, залучення наших студентів і науково-педагогічних працівників для консультування і фахового вирішення актуальних питань сьогодення».

Керівник Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівський області Віталій Драгунов презентував інформацію про діяльність структури, яку він очолює, й окреслив ключові завдання Територіального управління БЕБ у Львівській області. «Ми дуже раді співпрацювати з Львівським університетом, рухатися вперед і формувати майбутній кадровий потенціал. Сподіваємося, що усі напрямки нашої співпраці будуть успішними, адже це ті професійні можливості, які треба використовувати», – зазначив Віталій Драгунов.

Натомість заступник керівника управління, керівник Відділу детективів Валерій Тацієнко наголосив на важливості залучення молоді до державотворчих процесів. «Ми зацікавлені у тому, аби залучати до роботи фахових випускників університетів, які мають бажання вдосконалюватися й ефективно працювати у сфері охорони економічної безпеки держави. Переконаний, що наша співпраця сприятиме взаємному розвитку й дозволить реалізовувати важливі ініціативи, спрямовані на наближення перемоги України», – підкреслив Валерій Тацієнко.

У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, в.о. декана факультету управління фінансами і бізнесу Андрій Стасишин, в.о. декана економічного факультету Ростислав Михайлишин, а також  в.о. декана юридичного факультету Володимир Бурдін.

Зазначимо, що головною метою Меморандуму є посилення практичного, освітнього, наукового, науково-технічного потенціалу обох інституцій, розвиток і розширення співпраці між Університетом та Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області, сприяння науковому співробітництву й практичній реалізації наукових розробок у сферах, які становлять взаємний інтерес сторін.

Згідно з документом, основними завданнями співпраці є сприяння обміну ідеями, інформацією й технологіями, а також організація спільних досліджень і розробок з актуальних проблем в рамках погоджених пріоритетних напрямів, виявлення значимих тенденцій науково-технічного прогресу.

Меморандумом також передбачено, що сторони зміцнюватимуть та розвиватимуть спільну діяльність і сприятимуть її поширенню у сфері наукових досліджень, практичної підготовки здобувачів вищої освіти, освітній діяльності та в інших формах взаємодії, а також у проведенні фундаментальних наукових досліджень з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі, сталого розвитку суспільства і держави та використанні інформаційних і комунікаційних технологій.

Додамо також, що Бюро економічної безпеки України (БЕБ) — український правоохоронний орган у сфері охорони економічної безпеки держави, головною метою діяльності якого є протидія економічним злочинам проти держави шляхом реалізації правоохоронної, аналітичної, економічної, інформаційної та інших функцій. Закон про Бюро економічної безпеки України прийнятий Верховною Радою 28 січня 2021 року. Утворено Бюро 12 травня 2021 року як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.