В Університеті стартувала конференція, присвячена проблемам інтелектуального, інформаційного, Інтернет-права та ІТ-права

28 травня 2021 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу V Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми інтелектуального, інформаційного, Інтернет-права та ІТ-права». Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у дистанційному форматі з використанням центру для командної роботи «Microsoft Teams».

Відкрила пленарне засідання завідувачка кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права, докторка юридичних наук, професорка Олександра Яворська. Олександра Степанівна зауважила, що незважаючи на те, що захід є вузькопрофільним, проблематика конференції надзвичайно актуальна і важлива в умовах сучасного світу.

Привітав учасників конференції заступник декана юридичного факультету, доцент кафедри основ права України Роман Шандра. «Конференція, яку започаткувала кафедра інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права, є винятковою передусім тому, що торкається питань надзвичайно інноваційних і важливих», – наголосив заступник декана, підкресливши, що «право є динамічним, воно розвивається, рухається вперед». Роман Станіславович констатував, що питання інтелектуальної власності, захист прав винахідників, захист прав на торговельні марки, питання Інтернет-права та ІТ-права сьогодні є дуже актуальними і подякував організаторам заходу за проведення конференції, яка є «важливою не лише для українських науковців, а й має велике значення у міжнародному масштабі».

Перед учасниками заходу виступив директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, кандидат юридичних наук Олександр Дорошенко. Олександр Федорович адресував слова вітання усім учасникам заходу, зауваживши, що кафедра інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Львівського університету як один із центрів дослідження інтелектуальної власності є поважною і відомою в Україні. Доповідач висловив певні міркування щодо проблематики цьогорічної конференції й окреслив основні проблеми у питаннях реформування сфери інтелектуальної власності в Україні, розвитку державної системи охорони інтелектуальної власності, кодифікації законодавства інтелектуальної власності. Олександр Дорошенко закликав учасників до плідної співпраці і побажав, аби результати конференції відіграли важливу роль у подальшому становленні системи інтелектуальної власності в Україні.

До участі у науковому форумі долучився також заступник директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України з адміністративної та організаційної роботи, кандидат технічних наук Григорій Дорожко, який поділився з колегами інформацією щодо проведення наукових заходів, присвячених проблематиці інтелектуальної власності і побажав учасникам конференції творчої праці.

Надалі робота конференції продовжилася у форматі представлення наукових доповідей. Першою свою доповідь презентувала завідувачка кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права, докторка юридичних наук, професорка Олександра Яворська. У виступі професорки «Бази даних як об’єкт правової охорони» йшлося, зокрема, про права та обмеження прав автора бази даних та  спеціальну охорону для баз даних. Викладач Університету Стратклайда (University of Strathclyde, Glasgow, Scotland) Олесь Андрійчук представив колегам доповідь «Акт про цифрові ринки як новий метод регулювання конкуренції в ЄС», у якій проаналізував сучасний стан справ у розвитку конкурентного права та регулювання конкуренції в Європейському Союзі в контексті цифрової економіки. Виступ доцентки кафедри цивільного права № 2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Валентини Крижної був присвячений питанню правомірного використання іншими особами торговельних марок, які стосуються властивостей товару. У доповіді доцента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Леоніда Тарасенка йшлося про використання об’єктів патентного права в цифровому середовищі. Натомість асистент кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Максим Суханов у своєму виступі проаналізував перспективи права модної індустрії (креативного права) в Україні, а асистентка кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Христина Кметик-Подубінська представила доповідь, присвячену оригінальності твору як об’єкта авторського права.

З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.