В Університеті відбувся І етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування

18 вересня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся І етап Міжнародної студентської олімпіади з програмування. Під час урочистого відкриття олімпіади зі словами вітання до присутніх звернувся проректор із наукової роботи Львівського університету, академік Національної академії наук України, професор Роман Гладишевський. «У порівнянні з іншими галузями науки, програмування здійснило один із найсуттєвіших проривів навіть упродовж останніх десятиліть. Перехід від індустріального суспільства до інформаційного передбачає роботу з великими масивами даних. Розвиток смарт-суспільства вимагає не лише виготовлення новітніх технічних засобів, але й засобів для ефективного керування ними. Програмовані гаджети оточують нас повсюди у побуті, але програмний код є також основою високих технологій, розробок в медицині і освіті, в створенні систем безпеки, дослідженні земних надр і космосу, тонких деталей на субатомному рівні, моделюванні суспільних процесів», – зазначив проректор.

Роман Євгенович констатував, що Львівський національний університет імені Івана Франка, який цьогоріч святкує 360-річчя, як класичний університет веде підготовку фахівців за різними напрямами – як гуманітарного, так і природничого спрямування.  «Ми прикладаємо всі зусилля, щоб залишатися у тренді передових технологій. Шлях до визнання Львова як центру IT-технологій розпочався в другій половині 50-их років минулого століття, коли в Університеті розпочали готувати спеціалістів з обчислювальної математики та програмування», – зауважив Роман Гладишевський.

Звертаючись до учасників олімпіади, Роман Євгенович зазначив: «Попри встановлені стереотипи про програмування як виражено індивідуальний вид діяльності, фінальний  продукт вимагає координованої командної роботи. Так і в цьому інтелектуальному змаганні Ви об’єдналися у команди з чітко окресленими ролями і завданнями кожного учасника. І лише за умови злагодженої роботи Ви можете досягнути поставленої цілі».

Опісля урочистого відкриття відбулося жеребкування для визначення робочих місць команд. Голова журі, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри програмування Богдан Гошко вручив усім учасникам змагань подарунки від  компаній-партнерів олімпіади, серед яких Leobit, Global Logic, Abto Software, Sigma Software.

Зазначимо, що у змаганнях взяли участь 29 команд. Серед університетів з найбільшим командним представництвом – Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний лісотехнічний університет України, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Львівський національний аграрний університет та Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

Після завершення змагань відбулося урочисте нагородження переможців олімпіади. Відповідно до результатів змагань переможцями І етапу Міжнародної студентської олімпіади з програмування стали:

• 1 місце – «LNU Bulldogs», Львівський національний університет імені Івана Франка (Петро Тарнавський, Василь Проців, Максим Щерба);
  • 2 місце – «LNU 7beers4us», Львівський національний університет імені Івана Франка (Христина Дюг, Данило Мочернюк, Юрій Калічун);
  • 3 місце – «LNU dyki levy», Львівський національний університет імені Івана Франка (Андрій-Олег Жук, Богдан Чіх, Ярема Стягар).

Тренер усіх трьох команд-переможців – доцент кафедри прикладної математики Василь Білецький.

Окрім того, було визначено й переможців олімпіади серед представників шкіл-учасників:

• 1 місце – «s_LPML_Beavers», Львівський фізико-математичний ліцей (Юрій Ферендович, Ігор Романюк, Володимир Островський);
  • 2 місце – «s_LPML_SomeHow», Львівський фізико-математичний ліцей (Тетяна Швець, Євгенія Франкевич, Володимир Василькун);
  • 3 місце – «s_LPML_Mustangs», Львівський фізико-математичний ліцей (Тимофій Коник, Марк Баген).

Тренер команд – Ростислав Шпакович.