Відбулась VI Міжнародна конференція «Політичні партії і вибори: українські та світові практики»

26-27 листопада 2021 року відбулась VI Міжнародна конференція «Політичні партії і вибори: українські та світові практики». Організатором заходу є кафедра політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання організаційного комітету і редакційної ради конференції відбулося 26 листопада, а пленарне засідання конференції за секціями – 27 листопада у дистанційному форматі.

Традиційна конференція «Політичні партії і вибори: українські та світові практики» присвячена пам’яті Юрія Шведи – доцента і докторанта кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка, українського політолога, партолога і псефолога, політичного теоретика і практика. Тематика цьогорічного наукового форуму – «Малі політичні партії та актори у політичному процесі на регіональному та локальному (субнаціональному) рівнях: Україна і світ».

З вітальним словом до учасників звернувся завідувач кафедри політології ЛНУ ім. Івана Франка, професор, голова організаційного комітету і редакційної ради міжнародної наукової конференції Анатолій Романюк. Він детальніше розповів про тематику конференції, пояснив деякі організаційні моменти та наголосив на широкому аспекті тем доповідей, які звучатимуть на пленарному засіданні.

Учасників конференції привітав проректор Львівського національного університету імені Івана Франка з наукової роботи, професор, академік Національної академії наук України Роман Гладишевський. Насамперед він поділився спогадами про Юрія Шведу, зазначавши, що вчений залишив своїм наступникам ґрунтовний доробок у вигляді монографій, наукових статей, аналітичних матеріалів, коментарів. «А головне – своїм прикладом він виховав ціле покоління політологів, партологів, які сьогодні продовжують справу Юрія Шведи – правовий захист демократії та національного суверенітету нашої держави. Тематика цьогорічної конференції близька кожному, хто стежить за щоденними політичними новинами. Україна святкує 30-річчя своєї незалежності, тож, ми аналізуємо, чи має наша країна з багатовіковими державницькими традиціями сформовану політичну еліту, спроможну взяти на себе відповідальність за розвиток держави та побудову стабільного суспільства. Я переконаний, що сьогоднішня конференція закладе фундамент для структуризації політичного процесу в Україні на усіх рівнях. Тут зібралися фахівці з широкою географією, що свідчить про актуальність поставлених проблем у різних областях нашої держави», – наголосив Роман Євгенович і додав, що «запорукою побудови сильної демократичної держави є конструктивний діалог між науковцями і суб’єктами політичного процесу».

Надалі конференція продовжила свою роботу у форматі пленарного засідання. Учасники цьогорічного форуму готували доповіді для виступу у таких секціях: феномен, особливості структуризації і наслідки функціонування малих партій і політичних акторів у субнаціональному політичному процесі в Україні та світі; партійно-виборчі детермінанти структуризації політичного процесу на регіональному та локальному рівні в Україні та світі; інституційні та комунікаційні параметри ролі і взаємовпливу національного й субнаціонального рівнів політики та урядування в Україні і світі.

Учасники конференції обговорили проблему нормативно-правового регулювання діяльності політичних партій України, участь малих політичних партій на місцевих виборах, вплив національних та «регіональних» партій на структуризацію партійної системи України, особливості функціонування малих партій в атипових республіканських системах правління, поняття електоральної участі в політологічному дискурсі, чинники виборчої структурації політичного процесу на локальному рівні та багато іншого. Як приклади – розглядали роботу партій місцевого, регіонального та національного рівнів, а також аналізували досвід іноземних політичних об’єднань.

Учасники конференції за запитом отримають сертифікати із зазначенням загальної кількості академічних годин – 30 годин (1 кредит ECTS), – а їхні матеріали будуть опубліковані в електронному і друкованому варіантах збірника за результатами конференції.