Відбулася ХV Міжнародна наукова конференція  «Географія, економіка і туризм:  національний та міжнародний досвід»

8 жовтня 2021 року кафедра туризму географічного факультету разом із кафедрою країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин провела ХV Міжнародну наукову конференцію «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід». Співорганізаторами конференції також була Вища суспільно-природнича школа імені Вінцента Поля (м. Люблін, Республіка Польща) та громадська організація «Еколого-географічний фонд».

Конференція зібрала понад сто науковців та практиків з різних країн: України, Польщі, Білорусі, Словаччини, Італії, США. У зв’язку із поширенням COVID-19, наукова конференція відбулася із дотриманням карантинних вимог з використанням технологій для дистанційної роботи. Під час пленарного засідань, які проводилися в конференц-залі кафедри туризму, учасники події розглянули широке коло питань: використання природно-географічних та історико-культурних ресурсів рекреаційних територій, розвиток інноваційних видів туризму, проблеми безпеки у туризмі тощо.

Учасники конференції представляли багато українських закладів вищої освіти та організацій, зокрема: Національний лісотехнічний університет України (м. Львів), Львівський національний аграрний університет, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Львівський торговельно-економічний університет, ДУ  «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» (м. Львів), Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (м. Дніпро), Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Льотна академія Національного авіаційного університету (м. Кропивницький), Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк), Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг), Університет імені Альфреда Нобеля (м.  Дніпро), Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.

Науковці з Білорусі представляли Брестський державний університет (Дзяржаўны ўніверсітэт у Брэсце, Брэст).

Заочна делегація з Польщі представлена науковцями з Вищої суспільно-природничої школи імені Вінцента Поля (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie) та Природничого університету (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) (м. Люблін), Ойцовського національного парку.

Словацькі колеги представляли Словацький аграрний університет (Slovak Agrarian University, Nitra).

Вперше учасником конференції був науковець зі Сполучених Штатів Америки – професор Джордж Вайт (George W. White) з Університету Південної Дакоти (South Dakota State University, Brookings, South Dakota). В результаті цього досвіду викладачі кафедри туризму домовилися про наукову та освітню співпрацю з американськими колегами.

Також матеріали своїх досліджень подали фахівці туристичної індустрії з Італії (Hotel Maestrale, San Benedetto del Tronto).

На другий день конференції учасники обговорювали можливості співпраці між національним університетом Південної Дакоти і Львівським національним університетом імені Івана Франка.  Гості з США ділилися враженнями від України та Львова та зауважили, що конференція стала головним мотивом для відвідин Львова.