8 жовтня 2021 року у рамках робочого візиту до Львова Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу завітав до Львівського національного університету імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Університету Володимиром Мельником та студентами і викладачами філологічного факультету.
Насамперед Мевлют Чавушоглу поспілкувався з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. Привітавши гостя у Львівському університеті, Ректор подякував Міністрові за візит і наголосив на важливості поглиблення співпраці між Україною та Республікою Туреччина у сфері розширення контактів між закладами вищої освіти та організації програм академічної мобільності для студентів та викладачів.
«Співпраця Львівського університету та закладів вищої освіти Туреччини є надзвичайно плідною і ми бачимо, що з кожним роком зростає кількість студентів Університету, які прагнуть вивчати турецьку мову та пізнавати турецьку культуру. Переконаний, що ми повинні ще більше уваги приділяти розвитку нашої співпраці, адже в історичному контексті наші культури завжди були дуже пов’язаними», – наголосив Володимир Мельник і подякував Міністрові закордонних справ Туреччини за відкритість до співпраці.
Мевлют Чавушоглу, відзначивши вагому роль академічної комунікації у процесі зміцнення міждержавних відносин України і Туреччини, висловив сподівання на подальше поглиблення співпраці між Львівським університетом і турецькими закладами вищої освіти.
Після цього розпочалася зустріч зі студентами філологічного факультету спеціальності «Турецька мова та література», яка проходила в Дзеркальній залі Університету. Окрім Мевлюта Чавушоглу, у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Туреччина в України Ягмур Ахмет Гульдере, Ректор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, в. о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, завідувачка кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Ореста Забуранна, асистентка цієї ж кафедри Тетяна Коваленко, лектор з турецької мови та літератури, носій турецької мови Кадір Коркутана, а також турецькі дипломати.
Мевлют Чавушоглу, звертаючись до присутніх, зізнався, що вражений багатою історією Львівського університету і з нетерпінням очікує знайомства зі студентами, а також наголосив на тому, що наука та освіта займають одне з ключових місць у розвитку співпраці між двома країнами. «Я дуже радий відвідати Львівський університет і глибоко вражений його історією, до якої мені вдалося доторкнутися ще під час візиту в Наукову бібліотеку. Зараз же я маю велику приємність зустрітися зі студентами Університету. Наука, безперечно, займає дуже важливе місце у відносинах між Україною і Туреччиною, і ми зацікавлені в тому, щоб студенти могли брати участь у міжнародних стажуваннях, програмах обміну і мати якомога більше мовної практики», – зазначив Міністр закордонних справ Туреччини.
Після офіційного знайомства надалі зустріч відбувалася у форматі «питання-відповідь». Студенти мали нагоду поспілкуватися з Мевлютом Чавушоглу і розпитати не тільки про його міністерську діяльність, а й про особисте: про вподобання в літературі, музиці, спорті та кулінарії, що виявило особливу зацікавленість молоді у турецькій культурі та побуті. Звернувшись до студентів, Міністр порадив їм перш за все всіляко намагатися розширювати і збагачувати свій світогляд, вивчаючи іноземні мови й культури та відвідуючи нові країни.
Студенти під керівництвом викладачки Тетяни Коваленко також підготували подарунок для Міністра з нагоди його візиту до Львівського університету і виконали ліричну пісню турецькою мовою у супроводі скрипки та гітари з демонстрацією відеоролика з мальовничими місцями Львова.
Під час свого візиту Міністр також завітав до Музею історії Університету і зробив запис у Книзі почесних гостей.
Зазначимо, що наразі у Львівському університеті турецьку мову вивчає 27 студентів і щороку ця кількість збільшується. Університет має налагоджену плідну співпрацю з багатьма закладами вищої освіти Республіки Туреччина. Зокрема, укладено угоди про співпрацю з 8 університетами, а також підписано 2 угоди в рамках програми «Еразмус+» (з Університетом м. Ескішехір і Близькосхідним технічним університетом м. Анкара). Викладачів Університету регулярно відряджають до Туреччини для участі в міжнародних конференціях, семінарах, майстер-класах. Крім того, Університет налагодив міжінституційну співпрацю зі сімома турецькими університетами у рамках програми академічної мобільності «Mevlana».