Відбулося засідання Вченої ради Університету

31 жовтня 2023 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Розпочинаючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував Збройним Силам України за те, що ми маємо віру в нашу перемогу. Надалі хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих українських Героїв.

Під час засідання представники цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід» ознайомили членів Вченої ради з Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України № 2356 від 9 жовтня 2023 року, відповідно до якого працівників Львівського університету відзначено Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За сприяння війську». Відповідні відзнаки вручили доцентці кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Галині Крук, доцентові кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики Святославу Літинському і деканові факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрію Фургалі.

Надалі перший проректор Університету Андрій Гукалюк представив колегам Положення про призначення декана факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Андрій Федорович зазначив, що Положення про призначення декана факультету розроблено на виконання вимог Закону України «Про вищу освіту» та відповідно до Статуту Університету. Вчена рада проголосувала за затвердження Положення, яке врегульовує процедуру призначення декана факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Так, відповідно до чинного законодавства і Статуту Університету, Ректор самостійно визначає кандидата на посаду декана факультету і призначає декана факультету за згодою більшості від повного складу Конференції трудового колективу факультету.

Під час засідання Вчена рада також прийняла рішення про присвоєння кафедрі мінералогії, петрографії і геохімії імені професора Ореста Матковського, про запровадження державної нагороди імені Олени Степанівни для жінок-військовослужбовець та про встановлення меморіальних таблиць на честь видатних випускників юридичного факультету.

Рішенням Вченої ради також створено комісію для підготовки звіту про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій та комісію для підготовки звіту про роботу Інституту післядипломної освіти і доуніверситетської підготовки.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради прийняли рішення про обрання і норми представництва делегатів Конференції трудового колективу Університету від структурних підрозділів, затвердили Положення про лабораторію рентгеноструктурного аналізу геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Також традиційно Вчена рада підтримала питання про створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження і уточнення тем дисертацій і рекомендації до друку наукових праць.