Відбулися урочистості з нагоди 50-річчя заснування Західного наукового центру НАН України та МОН України

17 червня 2021 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте засідання наукової Ради та виконкому ЗНЦ з нагоди 50-річчя утворення Західного наукового центру НАН України та МОН України. В заході взяла участь адміністрація ЛНУ ім. Івана Франка, президія Національної академії наук України, керівництво Західного наукового центру НАН України та МОН України, вчені як Львівського університету, так й інших наукових й науково-освітніх структур країни, а також представники влади міста та області.

Розпочав роботу засідання голова Західного наукового центру НАН України та МОН України, академік НАН України професор Зіновій Назарчук. Він окреслив основні етапи розвитку Західного наукового центру, розповів про історію його становлення, структуру, перелічив напрямки роботи та поділився вагомими досягненнями центру за пів століття діяльності. «Стан науки визначає ступінь розвитку суспільства, його місце в сучасному світі. Ефективне використання науково-технічного потенціалу – один із вирішальних факторів розвитку економіки та зростання ефективності праці. З нагоди 50-річного ювілею Західного наукового центру я з приємністю вітаю кожного працівника, який віддає свої сили і наснагу для продовження і помноження традицій української науки!», – акцентував Зіновій Назарчук.

До усіх присутніх звернувся Президент Національної академії наук України, академік НАН України Анатолій Загородній. Він доповнив розповідь Зіновія Назарчука додатковими фактами про віхи розвитку Західного наукового центру та наголосив на великому внеску його працівників у поступ української науки. «Сьогодні Західний науковий центр НАН України та МОН України координує діяльність науковців 8-ми областей України, в яких функціонує 22 установи нашої академії, понад 70 закладів вищої освіти різних форм власності та більше, ніж 50 галузевих науково-дослідних та науково-виробничих установ. Дуже приємно відзначити, що зараз Західний науковий центр є одним із наших провідних регіональних центрів за усіма напрямами діяльності. Я вірю, що результати колективної праці й надалі становитимуть вагомий внесок у зміцнення нашої держави та сприятимуть повноправному входженню України в коло високорозвинених країн світу», – підсумував Анатолій Глібович і побажав усім міцного здоров’я, успіхів та нових досягнень.

Опісля вітання Анатолія Загороднього, віцепрезидент НАН України, в. о. головного ученого секретаря Вячеслав Богданов вручив дипломи дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України. Зокрема, як ми повідомляли раніше, дійсним членом (академіком) Національної академії наук України по Відділенню хімії обрали проректора з наукової роботи Львівського університету, члена-кореспондента НАН України, доктора хімічних наук, професора Романа Гладишевського, а директора Астрономічної обсерваторії Львівського університету, доктора фізико-математичних наук, професора Богдана Новосядлого обрали членом-кореспондентом НАН України по Відділенню фізики та астрономії НАН України.

Принагідно Президія НАН України подякувала за багатолітню плідну співпрацю представникам українських науково-освітніх структур, які зробили вагомий внесок у розвиток науки на Заході України. Зокрема, Відзнаку НАН України за підготовку молодої генерації науковців вручили Ректорові Львівського національного університету імені Івана Франка, члену-кореспонденту НАН України, професору Володимиру Мельнику.

З вітальним словом до поважного товариства звернувся заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Розвиток України без належної освіти та науки неможливий. За ці 50 років шановне товариство науковців зробило великий внесок у розбудову нашої держави, адже інновації, що з’явились упродовж цього часу значно покращили рівень науки. Зараз важливо зберегти наукову еліту, втримати її на рідній землі та дати можливість творити в Україні. Щиро дякую за Вашу титанічну наукову працю!», – наголосив Іван Собко.

Науковців привітала секретар комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради, завідувачка кафедри екології біологічного факультету Львівського університету Звенислава Мамчур. «Наші славетні вчені зробили великий внесок не лише в розвиток науки, але й усієї нашої держави. 50 років – це дата, яку не лише приємно святкувати, це той рубіж, після якого вже можна проводити глибокий комплексний аналіз досягнень. А головне – замислюватися про перспективи. Я вдячна усім, хто працює у цій сфері незважаючи на складні умови та виклики нашого часу. І я б дуже хотіла, аби наступної нашої зустрічі ми могли стверджувати, що в Україні вже настав сприятливий період для розвитку науки», – зазначила Звенислава Мамчур.

На завершення урочистостей до слова запросили першого заступника міського голови – заступника міського голови з економічного розвитку Андрія Москаленка. «У всі часи різні країни та міста змагалися за науковців, бо той, на чиєму боці наука – зрештою перемагає і задає тон усій світовій спільноті. Сьогодні ми зібралися для того, аби зафіксувати важливу дату – 50-річчя утворення Західного наукового центру НАН України та МОН України. Попереду нас чекають нові звершення та високі й амбітні цілі, а зараз я щиро дякую Вам за плідну кропітку працю», – акцентував Андрій Москаленко.

Зазначимо, що упродовж урочистого засідання керівництво Національної академії наук України та представники влади вручили численні нагороди й подяки за плідну роботу присутнім науковцям.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото