Володимир Гройсман: «Співвідношення академічної і соціальної стипендій має бути змінено»

Під час зустрічі зі студентами, що відбулась 30 вересня 2016 року в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що співвідношення академічної і соціальної стипендій має бути змінено.

Прем’єр-міністр зауважив, що держава має захистити тих студентів, які цього потребують. Однак той, хто добре навчається, має отримувати підвищену стипендію. «Моя особиста думка, і її поділяє теж і Міністр освіти: ми маємо збільшувати розмір академічних стипендій. Я хочу, щоб ми оцінювали передусім якість знань», – зазначив він.

«Безумовно, є ті студенти, які потребують соціального захисту, і маємо це забезпечити. Але дуже важливо, щоб ми інвестували більше в тих, хто добре навчається, хто має гарні результати. Це – справедливо», – наголосив Володимир Гройсман.

За словами Голови Уряду, перед тим, як прийняти рішення щодо внесення змін у порядок виплати стипендії, питання стосовно механізмів її обрахунку буде обговорене зі студентами задля розробки найкращого варіанту. «Але очевидно, що все залишати так, як є, було би несправедливо», – зазначив він.

Прем’єр-міністр також зауважив, що Уряд передбачив у проекті Бюджету на 2017 рік збільшення фінансування на стипендії більше, ніж на 500 млн грн.