Завершилася І Літня школа «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України»

З 22 по 30 червня 2021 року на факультеті управління фінансами та бізнесу Львівського університету відбувалася І Літня школа «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України». Захід реалізовувався в рамках Модуля Жана Моне програми «Еразмус+» за підтримки ЄС (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).

Декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин, відкриваючи школу, побажав учасникам здобути нові знання та компетенції у вирішенні питань сталого розвитку міст України.

З вітальним словом до присутніх звернувся також керівник експертної групи Директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич, який висловив зацікавленість у тематиці проєкту та можливості імплементації здобутих учасниками Школи знань в інших євроінтеграційних проєктах та заходах. Завідувачка кафедри фінансового менеджменту, професорка Наталія Ситник розповіла про міжнародну спрямованість багатьох проєктів, що реалізуються на кафедрі, представила команду проєкту та побажала учасникам плідних дискусій й вагомих досягнень упродовж діяльності школи.

Учасниками школи стали пів сотні студентів різних спеціальностей Львівського національного університету імені Івана Франка й інших ЗВО України, а також викладачів та практиків, які цікавляться політикою ЄС щодо оновлення міст та їхнього сталого розвитку.

Програма Літньої школи була насиченою – 60 годин лекцій, семінарів, тренінгів та воркшопів, зустрічей та розборів кейсів, які модерували доценти Ольга Сич та Віра Круглякова.

Слухачі познайомились з сутністю політики міського розвитку в ЄС, видами та методами ревіталізації міст, джерелами її фінансування (зокрема, за рахунок Європейських структурних фондів). На практичних заняттях розглядали етапи розробки програми ревіталізації міста, оцінювали українські реалії та аналізували сучасні напрямки ревіталізації міст Європи. Щоденні зустрічі з експертами дозволили учасникам заглибитись в український досвід ревіталізаційних процесів – обговорити Стратегію розвитку міста Львова-2025, вивчити можливості краудфандингової платформи StartEra для реалізації проєктів міського розвитку, оцінити внесок креативної індустрії в процеси ревіталізації, довідатись про інформаційне забезпечення прийняття рішень у цій сфері та вивчити можливості залучення великого бізнесу до вирішення локальних проблем громад.

Набуті упродовж Літньої школи знання, підтверджені сертифікатом європейського зразка, дозволять поглибити обізнаність слухачів з європейським досвідом ревіталізації міст, заохотити до впровадження власних проєктів та формувати активну громадянську позицію майбутніх агентів змін.