Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Романа Іваничука

17 вересня 2021 року минають п’яті роковини з часу відходу у Вічність українського письменника, громадського діяча, випускника філологічного факультету Львівського університету, професора кафедри української літератури, Почесного доктора Університету, Героя України Романа Іваничука. Віддаючи шану Великому Українцю, представники академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у богослужінні та поклали квіти до могили Романа Іваничука на Личаківському кладовищі.

Вшановуючи пам’ять видатного письменника, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник відзначив непересічність постаті Романа Іваничука та його неоціненний внесок у становлення й розвиток української літератури. Володимир Петрович зазначив, що Роман Іваничук – це своєрідна епоха в історії боротьби України за свою ідентичність та незалежність. “Сьогодні день пам’яті великої людини, видатного українця, який не мав за самоціль писати твори про історію України, як лише письменник. В дуже складний період винищення українства Роман Іваничук з’єднав історію боротьби за національну ідею кінця ХІХ початку ХХ ст. з тими процесами, які в результаті завершилися незалежною Україною. Для нього письменництво було даром, який він повністю віддав Україні”, – підкреслив Володимир Петрович.

“Роман Іваничук був людиною високого почуття Гідності. Своїм словом він сіяв і плекав зерна патріотизму, аби ті проростали в постатях молодого українства, яке зараз творить нашу державу”, – наголосив Ректор і додав, що «найкращим пам’ятником для Романа Іваничука буде наша особиста відповідальність за те, що ми робимо кожен на своєму місці задля України».

Також представники Університету вшанували пам’ять Патрона Університету Івана Франка та багатолітнього Ректора Івана Вакарчука.