Конференція трудового колективу погодила нову редакцію Статуту Університету

7 жовтня 2021 року відбулася Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. Для участі у Конференції зареєструвався 241 делегат.

Відкрив засідання голова Первинної профспілкової організації працівників Львівського університету Юліан Бек. Голова профкому констатував, що відповідно до Статуту Університету повноваження делегатів Конференції дійсні 1 рік, до 10 грудня 2021 року, відтак робочі органи Конференції працюватимуть у тому ж складі.

Перед делегатами Конференції виступив голова мандатної комісії, провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький, який зачитав протоколи мандатної комісії, відповідно до яких комісія перевірила повноваження делегатів Конференції і визнала їх дійсними.

Головував на Конференції трудового колективу декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології Володимир Бурдін.

Відповідно до порядку денного, першим розглянули питання про погодження нової редакції Статуту Університету. Перед делегатами Конференції виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Володимир Петрович ознайомив делегатів Конференції з процедурою внесення змін до Статуту. «Визначальним документом, який регламентує усі норми життєдіяльності Університету є Статут. Він є чинним і розроблений відповідно до нормативних законодавчих документів. Однак, зважаючи на те, що відбуваються зміни законодавчої бази, необхідно вносити зміни й до Статуту Університету. Проєкт змін до Статуту розглядала відповідна комісія і за поданням Вченої ради Університету погоджує Конференція трудового колективу. Опісля погодження відповідних змін нову редакцію Статуту затверджує Міністерство освіти і науки України», – констатував Ректор.

Володимир Петрович нагадав делегатам Конференції, що попередні зміни до Статуту Конференція розглядала 14 квітня 2021 року, відтак нова редакція Статуту вже була погоджена на усіх рівнях, проте у липні 2021 року вступив в дію Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтак, за словами Ректора, Статут Університету знову потребує внесення змін. Підсумовуючи, Ректор ознайомив делегатів Конференції з Наказом Міністерства освіти і науки України № 974 від 9 вересня 2021 року «Про приведення у відповідність до законодавства статутів закладів вищої та фахової передвищої освіти, що належать до сфери управління МОН».

Проєкт нової редакції Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка презентував делегатам Конференції Перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Представляючи порівняльну таблицю, доповідач зазначив, що проєкт нової редакції Статуту Університету був надісланий усім делегатам Конференції. Відповідно до результатів відкритого голосування одноголосним рішенням Конференція схвалила нову редакцію Статуту.

Надалі делегати Конференції розглянули питання про внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку Львівського національного університету імені Івана Франка. Проєкт змін представив доцент кафедри соціального права Володимир Бурак. Делегати Конференції схвалили зміни до Правил внутрішнього розпорядку Університету.

Відповідно до порядку денного делегати Конференції також проголосували за довибори до складу Вченої ради. Питання представила Вчений секретар Університету Ольга Грабовецька.

Згідно з процедурою Конференція затвердила протоколи лічильної комісії, які представив її очільник, завідувач кафедри європейського права, професор Михайло Микієвич.

На завершення Ректор подякував усім учасникам Конференції за роботу, яка є результативною, незважаючи на дистанційний формат зібрання. Володимир Петрович констатував, що карантинні обмеження, які цьогоріч нас спіткали, вочевидь не дозволили повноцінно організувати святкові заходи, присвячені 360-літтю Львівського університету. Водночас Ректор зауважив, що 11 жовтня ми відзначаємо День Університету, адже саме 11 жовтня 1999 року, Указом Президента України Львівському державному університету імені Івана Франка надано статус «національного». Володимир Петрович повідомив, що 11 жовтня 2021 року традиційного урочистого засідання Вченої ради з нагоди цього свята не буде, проте в цей день о 14:00 год. з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних обмежень в Дзеркальній залі відбудеться нагородження подяками викладачів та працівників Університету за вагомі досягнення в науковій, педагогічній та професійній діяльності.

Підсумовуючи, Ректор ознайомив колег з інформацією щодо рівня вакцинації викладачів та працівників Університету, наголосивши на необхідності неухильного дотримання усіх карантинних обмежень.