Ректор Володимир Мельник поспілкувався з колективом хімічного факультету

9 лютого 2021 року Ректор ЛНУ ім. Івана Франка професор Володимир Мельник та колектив  хімічного факультету визначили стратегію модернізації та оснащення факультетських лабораторій та інших приміщень, призначених як для освітніх цілей, так і для проведення наукової роботи студентів і працівників Університету.

Зараз у структурі хімічного факультету Львівського університету, окрім загальноуніверситетських лабораторій, а саме Міжфакультетської лабораторії диференціального термічного аналізу та Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук», також є 8 навчальних практикумів та низка кафедральних наукових лабораторій. Кожна із них виконує важливі функції як у процесі наукових досліджень вчених Університету, так і у навчальному процесі університетської молоді.

Минулого року Університет провів ремонт приміщень та оновив лабораторії двох навчальних практикумів ‒  Фізичної хімії та Колоїдної хімії і хімії високомолекулярних сполук кафедри фізичної та колоїдної хімії. Також за участю спонсорів оновлено комп’ютерний парк Навчальної обчислювальної лабораторії кафедри неорганічної хімії. У найближчих планах – ремонт приміщень Навчального практикуму Хімічної технології кафедри фізичної та колоїдної хімії та наукових лабораторій кафедри органічної хімії.

Представники хімічного факультету наголошують, що найважливішим завданням, яке стоїть перед ними, є систематичне оновлення обладнання як навчальних практикумів, так і наукових лабораторій досліджень. І в цьому вони отримали повну підтримку керівництва Університету.

«Хімічний факультет є одним із найкращих з-поміж структурних підрозділів Університету за показниками наукової активності. Тому вкрай важливо приділяти увагу інноваційному розвитку та модернізації факультетських лабораторій, вчасно проводити ремонтні роботи й інвестувати у придбання сучасного наукового обладнання. Окрім того, якщо є необхідність, то, безумовно, ми готові створювати також нові лабораторії», – зазначив Володимир Мельник.

Слова Ректора не залишилися без миттєвої реакції представників хімічного факультету. «Ми ставимо перед собою високі цілі – працювати над максимальною адаптацією наших лабораторій до потреб сьогодення. Тож вважаємо, що вже давно назріла необхідність створення на базі хімічного факультету Центру колективного використання обладнання «Лабораторія спектроскопічних методів аналізу й дослідження»», ‒ зазначив в. о. завідувача кафедри фізичної та колоїдної хімії, професор Олександр Решетняк.

Підтвердженням того, що слова науковців-хіміків не розходяться з ділом стала презентація Ректору завідувачем кафедри органічної хімії, професором Миколою Обушаком першої «ластівки» на шляху до реалізації цього амбітного завдання, а саме закупленого за кошти проекту від Національного фонду досліджень України сучасного FTIR-спектрометра.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото