Спільнота географічного факультету взяла участь у ювілейному 60-му поході «Говерляна 2024»

Упродовж 22-24 березня 2024 року учасники гуртка «Активний туризм» (туристичний клуб «Блуд») географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у ювілейному 60-му поході «Говерляні 2024».

Серед учасників були представники кафедри туризму Дар’я Ніколаєнко (ГРТ 21), Андрій Потюк (ГРТМ 11), Анастасія Заник (ГРГ 12), а також студенти інших спеціальностей географічного факультету:, голова студентської ради географічного факультету (ГРН 31) Анна Стельмах, Ігор Лань (ГРФ 41), Ростислав Котляр (ГРФ 11), Ангеліна Котяш (ГРФ 11), Вадим Зуй (ГРФУ 11), Олена-Валерія Охримчук (ГРН 21). Примітно, що до нашої групи долучилися студенти історичного факультету Тетяна Салій (ІСО 13) та Стас Закриничний (ІСО 13). Керівником групи став кандидат географічних наук, доцент кафедри туризму Павло Романів. Група ЛНУ ім. Івана Франка здійснювала поїздку разом з представниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (керівник – Костянтин Лабарткава).

Виїзд зі Львова відбувся 22 березня о 16:00 із залізничного вокзалу, ночували мандрівники на туристичній базі «Говерла» у смт Ворохта. По дорозі зі Львова учасники Говерляни відвідали пам’ятку архітектури національного значення церкву святого Пантелеймона у селі Шевченкове поблизу міста Галич Івано-Франківської області.

Сходження на Говерлу розпочалося об 11-ій годині 23 березня від навчально-спортивної бази «Заросляк». Перед цим учасники ознайомилися з правилами поведінки в горах, інструктажем та дотриманням елементів безпеки в горах.

Учасники сходження мали можливість ознайомитися з діяльністю гірських рятувальних служб, медичної служби, функціонуванням туристичних та навчально-спортивних баз. Також студенти отримали неоціненний досвід гірського сходження на найвищу вершину Українських Карпат в умовах наявності снігового покриву, поривів вітру, вчилися працювати в команді, перевірили свої психоемоційні та фізіологічні можливості. Абсолютна більшість учасників вперше здійснювала таке сходження, окрім цього, студенти вдосконалювали свої комунікативні навики, спілкуючись з іншими учасниками сходження, зокрема тими, хто започаткував ініціативу першої «Говерляни» ще у 1964 році.

На завершення сходження учасники отримали пам’ятні подарунки: персональне свідоцтво та значок з написом «Говерляна 2024».

Додамо, що організацію підготовки і проведення сходження здійснювали управлінням молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації, Львівська обласна федерація спортивного туризму та туристичний альпіністський центр «Скеля».

В межах проєкту зібрали кошти на дрон з тепловізором DJI Mavic 3T для штурмовиків 80-ї ОДШБ, які виконують завдання на Донецькому напрямку.

Світлини: учасників походу Більше фото