Спільнота Університету вшанувала пам’ять Героя України Володимира Труша

31 жовтня 2022 року представники академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у меморіальних заходах, присвячених вшануванню пам’яті старшого викладача Львівського університету, Героя України Володимира Труша. Сьогодні минає  сім років із дня його трагічної загибелі.

Університетська спільнота разом із рідними, друзями та колегами Володимира Труша вшанувала пам’ять Героя щирою молитвою під час Служби Божої у Церкві святої Анни. Опісля відбулася панахида на Личаківському кладовищі біля могили Володимира Труша.

Володимир Труш закінчив філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та вступив до аспірантури у 2000 році. Упродовж 2000–2002 рр. обіймав посаду старшого лаборанта, з 2001 — асистента кафедри бібліотекознавства і бібліографії. У 2001–2002 рр. працював на посаді заступника декана філологічного факультету, а у 2003–2006 рр. — заступника декана факультету культури і мистецтв Львівського університету.

Володимир Труш завжди виявляв активну громадянську позицію, був учасником революцій і справжнім патріотом України. Упродовж четвертої хвилі мобілізації, яку оголосили в рамках Антитерористичної операції на Сході України, Володимир Труш отримав повістку і без вагань прийняв рішення захищати Українську Державу. На жаль, 31 жовтня 2015 року у районі Авдіївки Донецької області Володимир Труш загинув під час виконання бойового завдання.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі 16 січня 2016 року Указом Президента України № 9/2016 капітана Володимира Труша посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Сьогодні, коли українці знову змушені захищати свою державу від російського окупанта, ми вкотре згадуємо слова Володимира Труша: «Не ми обираємо боротьбу за Батьківщину – вона обирає нас. А обравши, вимагає від нас не лише нашого життя, але й життя найдорожчих людей».

Пам’ятаємо жертовний подвиг Володимира Васильовича – Людини, Вчителя, Патріота. Вічна пам’ять Герою України.