Спільнота Університету вшанувала пам’ять Ігоря Костенка та усіх Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2023 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, студенти, представники адміністрації, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка поклали квіти до пам’ятника Героєві Небесної Сотні, Героєві України, студентові географічного факультету Львівського університету Ігорю Костенку.

Вшановуючи пам’ять Ігоря Костенка у дворику географічного факультету, університетська спільнота спільною молитвою також віддала шану усім Героям Небесної Сотні, які 9 років тому віддали свої життя за Свободу та Гідність українців.

Спершу Народна чоловіча хорова капела «Прометей» під керівництвом Віталія Чмира виконала пісню «Пливе кача по Тисині», яка є символом вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У виконанні Народної чоловічої хорової капели прозвучала також композиція «За Україну, за її волю». Надалі відбулася поминальна панахида, під час якої спільною молитвою присутні вшанували пам’ять Ігоря Костенка та усіх борців за волю України.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, звертаючись до присутніх, підкреслив роль життєподвигу Героїв Небесної Сотні у процесі утвердження демократичних ідеалів в українському суспільстві. За словами Ректора, 20 лютого є днем пам’яті та скорботи, але одночасно і «днем високої духовності, яка предметно виявилася у тому, що молоді люди безстрашно віддали свої життя за те, щоб Україна відбулася як демократична і сильна держава».

«Ми у скорботі і тихій молитві згадуємо географа Ігоря Костенка, історика Богдана Сольчаника, політолога Сергія Кемського, економіста Дмитра Чернявського, випускників Університету Володимира Жеребного і Сергія Дідича та багатьох інших, які віддали свої життя під час Революції Гідності і на фронтах боротьби проти російського агресора. Родини втратили найважливіших людей, Львівський університет втратив найдорожче – своїх студентів та випускників, молодих людей, які прийшли в Університет не тільки за знаннями, а й за покликом душі, бо вони знали, що Університет завжди був і є тим храмом, де нуртує не тільки висока наука, а й духовність і відповідальність перед долею України. Але ми повинні також пам’ятати, що власне ці молоді люди у своїй героїчній іпостасі заявили про те, що український дух й Україна не просто буде, вона вже є! Вона виборола право на самостійне, незалежне існування серед інших європейських держав», – наголосив Володимир Мельник.

Також Ректор акцентував, що Ігор Костенко, інші Герої Небесної Сотні і теперішні українські воїни довели, що їхні життя і життя нації – це невіддільні поняття. «Нації не існує поза духом людини. Без українського духу не було б  наших Героїв, але саме новітні Герої України утверджують непереможність і незламність українського духу! Тому з висоти Їхнього подвигу кожен з нас повинен у скромності та відповідальності, у належній роботі, утверджувати український дух щосекундно», – висловив переконання Володимир Петрович.

Декан географічного факультету Володимир Біланюк, подякувавши усім, хто незмінно береже пам’ять про Героїв Небесної Сотні, акцентував, що Ігор Костенко своїм подвигом змінив рідне село Зубрець, змінив Бучацьку громаду, змінив факультет і разом зі своїми побратимами змінив Університет та Україну.

«Змінився Львів, змінився Тернопіль, змінився Івано-Франківськ, змінилась фактично вся Україна. Ми усі стали зовсім іншими після 20 лютого 2014 року… Сьогодні продовжують змінювати Україну наші славні Збройні сили. І ми завжди повинні пам’ятати ту участь Героїв Небесної Сотні 20 лютого і кілька днів перед тим, коли вони віддали свої життя. Ми повинні пам’ятати усіх, хто боронить нашу землю і віддали свої життя за нас з вами, за нашу незалежність», – наголосив Володимир Біланюк і також згадав географів Львівського університету, які загинули у боротьбі проти російських окупантів –  Михайла Гамкала, Мар’яна Головатого і Тараса Гаврилишина.

Нагадаємо, Ігор Костенко загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. 15 травня 2014 року на географічному факультеті відбулося освячення іменної аудиторії Героя Небесної Сотні. 10 серпня 2014 року засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 20 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Героєві України у подвір’ї географічного факультету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото