Студентів механіко-математичного факультету відзначили Премією імені академіка Я. С. Підстригача

Нещодавно під час відкриття Міжнародної наукової конференції «Сучасні проблеми механіки та математики-2023» двох студентів механіко-математичного факультету Університету нагородили Премією імені академіка Я. С. Підстригача. Відзнаки удостоєні студент першого курсу магістратури Назарій Бліхар і студентка четвертого курсу бакалаврату Анастасія Рябець.

Такою премією механіко-математичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка щорічно нагороджує студентську молодь, яка відмінно навчається і має наукові здобутки у розділах математичної науки, у яких працював академік Ярослав Підстригач – механіки, математичного моделювання та диференціальних рівнянь.

Лауреат Премії Назарій Бліхар розповідає, що нагорода є для нього особистим досягненням і мотивує надалі навчатися, займатися наукою і розвивати математику у Львові.

«У математиці мене завжди приваблювала точність та прогнозованість, саме тому для досліджень я обрав екстраполяцію, адже це про прогнозованість. Цей метод передбачає поширення тенденцій на минуле чи майбутнє, а використовуючи це для аналітичних функцій у гаусівському білому шумі, варто розуміти, що такі функції приймають гаусівський білий шум як вхідний сигнал і за допомогою нього можна, до прикладу, фільтрувати чи обробляти вхідні дані», – розповідає Назарій Бліхар і додає, що відзнака стала для нього своєрідним «поштовхом, зеленим світлом для подальших досліджень та розвитку в обраній науковій сфері».

«Премія допомогла мені зрозуміти, що математика – це наука яка розвивається, не стоїть на місці, у ній є ще чимало недослідженого. У молодих науковців є чимало роботи у цій галузі. У такі моменти завжди хочеться подякувати людям, без яких робота була б неможливою. Передовсім – це є мій батько, який також навчався тут, на моєму рідному мехматі, і змалечку прививав мені цікавість до науки. Також не можу не згадати професора Кирилича, який побачив у мені потенціал до вивчення, змотивував працювати над собою, зокрема, дуже важливо, що він допоміг мені знайти наукового керівника – професора Скасківа, який дуже сприяв вивченню тематики, спрямовував мої наукові пошуки у потрібне русло. Без нього це було б не можливо. Також для мене знаково те, що премія носить ім’я відомого математика Ярослава Підстригача і мені надзвичайно приємно, що мої старання були оцінені такою премією, тому у майбутньому я планую надалі працювати та розвивати математику у нашому рідному Львові», – наголошує студент-магістр.

Анастасія Рябець також акцентує на тому, що Премія мотивує до ще стараннішого навчання на інтенсивнішої наукової роботи.

«Зараз я працюю над науковою роботою у сфері механіки. Тема моєї дипломної роботи –  «Визначення критичного навантаження за згину з розтягом пластини з шайбою та тріщиною за смугового контакту її берегів». Тема, яку запропонував мені науковий керівник Микола Слободян, є досить актуальною, адже пластини та пластинчасті елементи широко застосовуються у різних галузях промисловості: машинобудуванні, суднобудуванні, у газовій та нафтовій промисловості та ін. Тому ця сфера досліджень мене дуже зацікавила», – зазначали Анастасія Рябець.

За словами студентки, отримати Премію на Міжнародній науковій конференції «Сучасні проблеми механіки та математики-2023» – велика честь.  «Для мене було неочікувано і приємно, адже перед цим я отримала диплом I ступеня Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт 2022-2023 р. Це дуже важливо для мене і мотивує рухатись далі та старанно навчатись у рідній Alma Mater», – додає Анастасія Рябець.

Щиро вітаємо Назарія Бліхара та Анастасію Рябець із відзнакою і баємо нових звершень на шляху наукового пізнання!