Університет та Міністерство у справах ветеранів України підписали Угоду про співпрацю

3 вересня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Міністерства у справах ветеранів України, яку очолювала Міністерка Юлія Лапутіна. В рамках свого візиту представники Міністерства відвідали Музей історії Університету, поспілкувалися з Ректором Володимиром Мельником та з дітьми працівників–військовослужбовців, і ветеранів російсько-української війни. Ключовим пунктом зустрічі було підписання Угоди про взаємодію та співпрацю між Львівським університетом та Міністерством у справах ветеранів України.

Під час зустрічі у Дзеркальній залі Ректор Університету, член-кореспондент НАН України Володимир Мельник привітав почесних гостей та зазначив, що тісна співпраця Львівського університету та Міністерства у справах ветеранів України є запорукою вирішення багатьох проблем, які сформувалися у державі. «Війна показала нам потенціал, який має Університет, продемонструвала ті найкращі людські виміри наших працівників і студентів. Мені приємно бачити, як колеги консолідують свої зусилля задля наближення нашої перемоги. Так, у період повномасштабної війни ми змогли прийняти 2500 внутрішньо переміщених осіб, а на базі Університету сформувалося два потужних волонтерських центри. Тож ЛНУ ім. Івана Франка готовий до співпраці, і я переконаний, що ми отримаємо добрі результати спільної роботи», –  підкреслив Володимир Мельник.

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна висловила щире захоплення згуртованістю українців та нашою спільною боротьбою за свою країну. За її словами, сама лише наша єдність і патріотизм руйнують плани кремлівської пропаганди з поширення «русского міра» на території України. Також Юлія Лапутіна детально розповіла присутнім про роботу Міністерства та його ключові ідеї, які полягають у багатоаспектній інтеграції ветеранів до цивільного життя, надання їм усіх сучасних інструментів адаптації до становлення і розвитку в суспільстві, зокрема, і через забезпечення захисників якісною освітою.

«Освіта – це запорука і безпеки, і розвитку країни. І навіть в період війни Україна не повинна втратити змогу надавати своїм громадянам якісну освіту, адже лише декілька років провалу у цій сфері матимуть глобальні негативні результати, які ми відчуємо у майбутньому. Тому ми повинні продовжувати розвивати українське освітнє середовище. Ми пишаємося тим, що співпрацюватимемо із Львівським університетом, впроваджуватимемо важливі ініціативи і разом рухатимемося до перемоги», – наголосила Міністерка, підкресливши, що Львівський університет буде серед ключових закладів вищої освіти, на базі яких ветерани зможуть підвищувати свою кваліфікацію та здобувати високоякісну освіту для успішного життя у мирній Україні.

Надалі сторони урочисто підписали Угоду про взаємодію та співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Відповідно до підписаної Угоди, передбачено забезпечення підготовки та перепідготовки ветеранів війни та членів їхніх сімей, у тому числі учасників бойових дій, на базі Університету. також сторони домовилися організовувати та проводити спільні освітні, спортивні та презентаційні заходи.

Крім того, у договорі йдеться про консультативну, науково-методичну та практичну взаємодопомогу; обмін досвідом роботи, публікаціями та дослідницькими матеріалами; спільне створення умов щодо ефективної інтеграції ветеранів війни у суспільне життя громади. Також заплановано проведення на базі Університету соціально-психологічних тренінгів з ветеранами війни, надання їм психологічної підтримки, проведення індивідуальних та групових консультацій, організації їхнього навчання з підвищення рівня знань з іноземних мов та IT-технологій.

Нагадаємо, Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Міністерством у справах ветеранів України вже реалізували один соціальний проєкт. Зокрема, упродовж 18-23 серпня 2022 року в Університеті провели літню школу «Business Camp» для дітей працівників–військовослужбовців, ветеранів російсько-української війни та загиблих Захисників і Захисниць України. В рамках роботи проєкту упродовж п’яти днів 18 дітей змогли відчути себе справжніми підприємцями, створювали та втілювали свої креативні ідеї, вдосконалювали навички роботи в команді та розкривали свій потенціал.

Так, під час зустрічі керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського національного університету імені Івана Франка Ярина Танчак детально розповіла про результати проєкту, наголосивши на його цінності та безумовній важливості для виховання освіченого молодого покоління, а самі учасники проєкту поділилися з Юлією Лапутіною своїми враженнями від навчання та розповіли про власні бізнес-ідеї, які виникли в умовах командної роботи. Серед стартапів юних інноваторів – Послуги для тварин «Зоосфера»,  SPS-Speak PlayStudy (Допомога у вивченні іноземних мов) та «SaveSun» – пристрій для вимірювання кількості випромінювання сонця.

На завершення заходу учасники проєкту отримали пам’ятні подарунки за підсумками проведення «Business Camp» від Юлії Лапутіної, а Ярину Танчак нагородили подякою Міністерства у справах ветеранів за партнерську допомогу в посиленні обороноздатності України, внесок у наближення перемоги Українського Народу в російсько-українській війні й солідарну волонтерську підтримку ветеранського руху.

Більше фото