Університет відвідав Посол Генрік Вілладсен

30 листопада 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав cпеціальний представник чинного головування – Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен. В рамках візиту до Університету Посол поспілкувався з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником. У зустрічі також взяв участь координатор проєктів у сфері верховенства права, демократизації та належного урядування Програми підтримки ОБСЄ для України Віталій Гацелюк.

Звертаючись до Посла, Ректор Володимир Мельник констатував, що незважаючи на складну ситуацію, пов’язану із війною, Львівський університет продовжує захищати свій – освітньо-науковий – фронт, ба більше, розвивати наукові дослідження та вдосконалюватися. «Попри те, що в Україні війна, ми створюємо нові кафедри, відкриваємо нові освітні програми і прагнемо розвиватися. Незважаючи на складну ситуацію та особливості прийому, цьогоріч ми зарахували до Університету близько восьми тисяч вступників. Ми відчуваємо відповідальність за те, щоб молодь ішла в науку – свідченням цього є те, що аспірантура Львівського університету є найбільшою з-поміж усіх закладів вищої освіти України – сьогодні тут навчається понад 800 аспірантів. Якщо Університет хоче бути європейським, то в його основі має бути наука. Окрім того, ми активно працюємо над поглибленням співпраці з провідними Університетами Європи та світу. Як наслідок Львівський національний університет імені Івана Франка став асоційованим партнером Альянсу європейських університетів EC2U», – зазначив Володимир Петрович.

«Міжнародна співпраця – один з напрямків роботи ОБСЄ і мені приємно, що ми маємо хорошу динаміку співпраці з Вашою інституцією. Я добре знаю визначне минуле і сьогодення, і, переконаний, майбутнє Вашого Університету. Видатні випускники Університету зробили вагомий академічний внесок у розвиток Концепції прав людини», – розповів Генрік Вілладсен. Посол також зазначив, що через позицію росії, не було досягнуто консенсусу щодо продовження мандату Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Проте, Посол запевнив, що ОБСЄ продовжить підтримувати Україну, незважаючи на формати роботи.

«Упродовж цього року працювати в Україні стало важко, але незважаючи на такі складні часи, Університет продовжує розвиватися і похвально, що розвиток є Вашим пріоритетом»», – зазначив Посол і подякував спільноті Університету в особі Ректора за співпрацю.

«Львівський університет завжди був і залишається відкритим для світу. Співпрацю з ОБСЄ та іншими провідними інституціями ми розглядаємо передусім як стимул для нашого розвитку. Тож дякуємо Вам за підтримку Університету і підтримку України. Сьогодні Ваша допомога є дуже важливою для того, аби не лише Університет, а й Україна була відкритою для світу, як декларує наш Президент», – підсумував Ректор.

Нагадаємо, у червні Головуючий в ОБСЄ, Міністр Закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та Генеральна Секретарка ОБСЄ Хельга-Марія Шмід оголосили, що ОБСЄ розпочала заходи з припинення роботи офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.  Таке рішення тоді ухвалили з огляду на відсутність консенсусу в Постійній Раді ОБСЄ щодо продовження мандату Координатора проєктів, через позицію російської федерації.

Натомість зараз держави-учасники ОБСЄ запустили нову програму підтримки для України. Програма спрямована на мінімізацію деяких з невідкладних загроз цивільному населенню, викликаних війною проти України, а також підтримку довгострокової стійкості демократичних, суспільних інституцій та організацій громадянського суспільства.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото