В Університеті обговорюють актуальні питання музичного мистецтва та виховання

30 березня 2023 року на факультеті культури і мистецтв у дистанційному форматі розпочала роботу міжнародна конференція «Музичне мистецтво та виховання: міжкультурні зв’язки України та країн Євросоюзу». Організатори наукового форуму – кафедра музичного мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка, Віденський університет музики й виконавського мистецтва (Universität  für Musik und darstellende Kunst Wien), Факультет музики Дебреценського університету (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar) та Жешувський університет (Uniwersytet Rzeszowski).

Відкрила наукове зібрання його модераторка – в. о. завідувача кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка Світлана Салдан, яка побажала усім учасникам заходу гарної роботи.

Під час відкриття конференції колег привітала очільниця факультету культури і мистецтв Майя Гарбузюк. Так, Майя Володимирівна підкреслила, що кожна така конференція – це наш новий крок і новий внесок у майбутню перемогу, у поступ сфери української гуманітаристики.

«Інтеграція України, української культури, української музики та педагогіки у європейський та світовий контекст – це одне з найактуальніших питань сьогодення. Сьогодні змінюється освітня парадигма у музичному мистецтві. У динаміці цих змін ми маємо чітко усвідомлювати завдання і ті виклики, які стоять перед музикою. Музична педагогіка і музична освіта для України – це одна з основ національного фундаменту, один з наших кодів, який ми формуємо і доносимо від найменших вихованців до дорослої аудиторії», – зазначила Майя Гарбузюк. Окрім того, Майя Володимирівна розповіла колегам про творчий проєкт «Опера-монстр», який нещодавно стартував на факультеті для дітей, члени сімей яких є учасниками бойових дій.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Проректор наголосив, що питання, які задекларовані для сьогоднішнього обговорення, є особливо актуальними, зважаючи на те, у який складний час ми живемо. «Незважаючи на обставини, Львівський університет живе і розвивається, а разом з тим живе наука і живе творчість. Більше того, якщо говорити про питання музичного виховання, в умовах війни воно є особливо важливим», – зазначив Володимир Качмар і побажав учасникам конференції плідної роботи й цікавого обговорення.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі виголошення наукових доповідей. Зокрема, професорка кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ганна Карась виступила з доповіддю «Російсько-українська війна як тригер до переосмислення навчальних програм з музичного мистецтва». Професорка кафедри музичного мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка Ельвіра Тайнель у своєму виступі проаналізувала публіцистичну спадщину Золтана Кодая як складову угорської музично-педагогічної концепції загального та спеціального музичного виховання.

Відповідно до програми конференції, учасники також планують обговорити соціокультурні функції оперно-симфонічного диригента в мистецькому просторі сучасності, особливості інтелектуалізації навчально-виховного процесу в класі фортепіано, внесок українського етносу у світову музичну спадщину, реалії та перспективи фахової підготовки хормейстерів у закладах вищої освіти, особливості функціонування автономної та прикладної медіамузики в контексті втілення музичного медіатексту.