В Університеті стартувала IV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління»

10 листопада 2022 року в Університеті розпочала роботу IV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління». Зважаючи на безпекову ситуацію, захід відбувається у змішаному форматі, в тому числі й за допомогою платформи ZOOM.

Організаторами наукового форуму є Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Чернігівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Державний університет «Житомирська політехніка» та Міжнародний європейський університет. Відбувається захід за підтримки Львівської, Чернігівської та Івано-Франківської обласних військових адміністрацій, Львівської міської ради, Центру досконалості імені Жана Моне ЛНУ ім. Івана Франка «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій».

Модерували пленарне засідання конференції докторка наук з державного управління, професорка кафедри публічного управління та менеджменту організацій Чернігівського національного технологічного університету Ольга Руденко та докторка економічних наук, завідувачка кафедри економіки та публічного управління факультету управління фінансами та бізнесу Львівського університету Галина Капленко.

Під час відкриття конференції з вітальним словом до колег звернувся перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк. Андрій Федорович наголосив на неабиякій актуальності цьогорічної конференції, зазначивши, що тематика анонсованих доповідей є справді широкою. «Ця конференція четвертий рік поспіль відбувається у Львівському університеті. Ми завжди ставимо перед собою дуже високі завдання і я вірю, що на цій конференції будуть знайдені цікаві рішення актуальних проблем. Переконаний, ми знайдемо нові елементи системи розвитку публічного управління, враховуючи реалії воєнного стану, в яких ми живемо», – підкреслив перший проректор, побажавши учасникам заходу плідної наукової роботи та конструктивних дискусій.

Учасників заходу привітав також декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин. Декан зауважив, що ця конференція є сильною зокрема й завдяки численним українським та зарубіжним партнерам. Так, партнерами проведення заходу є Міністерство освіти i науки України, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. За словами декана, цьогоріч конференція має надзвичайно широку географію, адже її учасниками є чимало науковців та практиків з багатьох іноземних університетів-партнерів – до участі в науковому зібранні долучилися, зокрема, заклади вищої освіти Польщі, Словаччини, Грузії та Болгарії.

Зі словами вітання до учасників конференції звернулися також проректорка з наукової роботи Національного університету «Чернігівська політехніка» Вікторія Маргасова, професорка Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія) Лариса Такаладзе, представник Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Сергій Гривко, голова Підберізцівської ОТГ Василь Коваль, начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Ярослав Коваль, директорка Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець, очільниця Вищої школи публічного управління Юлія Ліхач, викладач Державного університету «Житомирська політехніка» Дмитро Грицишин, проректор з науково-педагогічної роботи Міжнародного європейського університету Максим Житар, депутат Львівської обласної ради, заступник голови комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу ЛОР Тарас Подвірний, ректорка Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» Тетяна Шестаковська та професор кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Дмитро Дзвінчук.

Надалі конференція продовжилася у форматі презентації наукових доповідей, присвячених актуальним проблемам теорії та практики публічного управління та адміністрування, питанням підвищення якості наукових досліджень та векторам поєднання зусиль закладів вищої освіти, наукових установ, органів влади та місцевого самоврядування, бізнес-структур і громадськості щодо пошуку спільних ефективних підходів до вирішення актуальних проблем забезпечення національної і міжнародної безпеки. Крім того, учасники форуму обговорили питання досягнення ефективності інституційної та функціональної взаємодії в системі публічного управління в умовах невизначеності, глобальних викликів, ризиків та криз.

Науковий форум триватиме 10-12 листопада 2022 року. Упродовж роботи конференції її учасники обговорять низку актуальних питань, пов’язаних із загальнотеоретичними та правовими аспектами публічного управління, публічним управлінням та адмініструванням у воєнний час, національною, міжнародною, воєнною, кібербезпекою України та Європи. Серед ключових питань також політика ЄС щодо України,  міжнародна співпраця України у воєнний та повоєнний час, стратегічні пріоритети розвитку дипломатії та публічного управління, сучасні стратегії регіоналізації в умовах російсько-української війни, відбудова фінансово-економічної системи України у післявоєнний період, особливості організації освіти та навчання на тимчасово окупованих територіях, вимушена міграція у період воєнного стану.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото