Вчена рада Університету затвердила ліміт стипендіатів

4 липня 2022 року у змішаному форматі з використанням центру для командної роботи Microsoft відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. На порядок денний винесли низку важливих для життєдіяльності Університету питань. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Передусім члени Вченої розглянули питання, пов’язані зі затвердженням ліміту стипендіатів, а саме затвердження ліміту стипендіатів за результатами 2 семестрового контролю 2021/22 навчального року, затвердження ліміту стипендіатів-відмінників за результатами 2 семестрового контролю 2021/22 навчального року та затвердження ліміту стипендіатів-першокурсників на 1 семестр 2022/23 навчального року. Питання представив Перший проректор Університету Андрій Гукалюк. До обговорення питання долучився також голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко.

Члени Вченої ради проголосували за затвердження загального ліміту стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні. Зважаючи на ситуацію в державі та фінансування Університету, у відсотковому співвідношенні цей показник становитиме 40%. Вчена рада також затвердила ліміт стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні – 1% відповідно. Водночас ліміт стипендіатів-першокурсників на 1 семестр 2022/23 навчальний рік становитиме 40%.

Упродовж засідання також затвердили План роботи Вченої ради на 2022/23 та План роботи Університету на 2022/23 навчальний рік.

Відповідно до порядку денного Вчена рада також прийняла рішення щодо реорганізації Науково-технічного і навчального центру низькотемпературних досліджень. Згідно з рішенням Вченої ради Центр розширює спектр наукових досліджень й відтепер носитиме назву Центру нанооб’єктів і низьких температур.

Окрім того, Вчена рада прийняла рішення щодо зміни назви кафедри фізичної географії географічного факультету, тож тепер структурний підрозділ  буде кафедрою геоекології і фізичної географії. Під час засідання також було затверджено Положення про навчально-наукову лабораторію аналізу ґрунтів і природних вод Львівського національного університету імені Івана Франка.

В рамках засідання заслухали й питання про оновлення освітньо-наукових програм та затвердження навчальних планів на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, з яким виступив проректор з наукової роботи, академік НАН України,  професор Роман Гладишевський. Роман Євгенович також виніс на розгляд Вченої ради створення двох разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних робіт.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото