Представники Університету вшанували пам’ять професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах

4 липня 2022 року відбулися заходи із вшанування пам’яті наукової еліти Львова, яку розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах міста.

Зокрема, академічні установи й громадськість Львова, Вроцлава та Катовіч, дипломати, духовенство, а також представники органів місцевої влади Львівщини поклали квіти до пам’ятника убитим, розташованому на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка».  Також учасники поминальних заходів запалили лампадки біля пам’ятного хреста, розташованого поруч.

Традиційно до вшанування пам’яті  професорів долучилися представники академічної громади Львівського національного університету імені Івана Франка. Цьогоріч квіти до пам’ятника невинно убитим професорам поклали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, голова профспілки працівників Університету Юліан Бек та в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський.

Пам’ятник розстріляним львівським вченим відкрили у 2011 році. Монумент є своєрідною аркою, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь — «Не убий!» — суттєво порушена, що символізує загрозу руйнування цілісності світу.

Нагадаємо, що 1941 року – через тиждень від початку радянсько-німецької війни – частини вермахту зайняли Львів. Вже 1−2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами гітлеризму. Одна з них здійснила арешти 45 професорів, переважна більшість яких були вченими Львівського університету.

Сучасні дослідники наголошують, що вбивство львівських професорів стало виразним символом нацистської політики винищення соціальної та інтелектуальної еліти. Цей злочин, на жаль, також став прикладом відсутності покарання виконавців. А відтак, вкрай важливо пам’ятати про ці події і докладати усіх зусиль, аби кожен злочин, вчинений сучасними послідовниками нацизму – російською федерацією – був засуджений і покараний.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото