Відбулася робоча зустріч щодо розробки науково-освітнього інтернет-порталу «Іван Франко»

25 лютого 2021 року у Львівському університеті відбулася робоча зустріч в рамках розробки науково-освітнього інтернет-порталу «Іван Франко». У заході взяли участь Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, президент Малої академії наук, академік НАН України, один із ініціаторів проєкту Станіслав Довгий, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України, кандидат філософських наук Максим Гальченко, а також представники адміністрації Львівського університету, філологічного факультету, Інституту франкознавства, Наукової бібліотеки Університету, Інституту Івана Франка НАН України та Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка.

Наскрізною ідеєю розробки порталу є максимально повне і якісне висвітлення усіх аспектів творчого та духовно-ідейного спадку, життєпису Івана Франка, акумуляція надбань і здобутків франкознавства та презентація усіх зібраних відомостей широкому загалу. За словами ініціаторів проєкту, така платформа матиме високу науково-освітню, дослідницьку та мистецьку цінність для усіх, кому цікава багатогранна особистість Івана Франка.

Так, Ректор Львівського університету Володимир Мельник наголосив, що всім франкознавчим осередкам варто консолідувати свої зусилля для структуризації й оцифрування цінної спадщини українського Генія, гідної презентації Його ідей і поглядів в українському та світовому інформаційному просторі.

Загалом під час зустрічі ініціатори проєкту обговорили перспективи реалізації задуму та структурували перші кроки, спрямовані на формування електронного контенту, який висвітлює багатогранну постать Івана Франка. Зокрема, йдеться про оцифрування першодруків праць Івана Франка, періодичних видань, у яких Він публікувався, а також найважливіших франкознавчих досліджень та інших матеріалів, пов’язаних із Іваном Франком.

Крім того, учасники зустрічі обговорили проблеми і виклики, які виникнуть в процесі реалізації цього довготривалого і масштабного проєкту, зважаючи на великий обсяг творчого доробку Івана Франка, а також інформації про Його життя і діяльність.

В підсумку обговорення організатори узгодили подальшу координацію дій різних франкознавчих осередків України для успішної реалізації проєкту.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото